AGO zagra w WCA 2017 Europe Main Qualifier

Autor: Patryk Głowacki
AGO Gaming

AGO Gaming pnie się w kwalifikacjach do WCA 2017. Polacy awansowali do decydujących kwalifikacji, za sprawą pokonania Binary Dragons w półfinale drabinki wygranych WCA 2017 Europe Closed Qualifier.

Na początku pierwszej mapy mecz szedł całkowicie po myśli AGO, które zgarnęło na swoje konto pierwsze pięć rund. “Smoki” nie chciały jednak pozostać dłużne rywalowi, bardzo szybko odrabiając straty i doprowadzając do remisu 6:6. Końcówka pierwszej połowy należała już do Polaków, lecz gdy przeszli oni na stronę CT, to Binary Dragons wygrało rundę na pistolety, po chwili znów wyrównując stan mapy (9:9). Od tego momentu wydawało się, że wicemistrzowie Polski mają już wszystko pod kontrolą (14:9). Gracze z Bałkanów byli jednak w stanie doprowadzić do stanu 14:13. Ostatecznie, trzeba było rozegrać 30 rundę, w której popisał się Damian “furlan” Kisłowski, zdobywając ACE’a.

Drugi plac gry również na początku układał się po myśli AGO, gdyż “Anioły” dość sprawnie atakowały bombsite’y. Polacy, dzięki swej dobrej postawie, wyszli na solidne prowadzenie (8:3). Po pierwszej połowie Binary znów wygrało “pistoletówkę”, ale po raz kolejny w następnej odsłonie dało się zaskoczyć rywalom, co miało dla zawodników z Bałkanów nieprzyjemne konsekwencje (13:6). Nagle jednak Luka “eMi” Vuković i spółka znaleźli sposób na przeciwnika, wygrywając aż 8 rund z rzędu. Mimo tego, AGO zaskoczyło rywala w dwudziestej ósmej odsłonie, po czym zgarnęło dwie kolejne rundy na swe konto, zamykając mecz w dwóch mapach.

AGO Gaming – Binary Dragons 2:0 (16:14 – train, 16:14 – cache)

Tym samym AGO zapewniło już sobie miejsce w WCA 2017 Europe Main Qualifier. To właśnie główne kwalifikacje są ostatnim etapem walki o wyjazd do Chin na finały rozgrywek. Rywalizacja o sloty na turniej finałowy ma rozpocząć się 25 września.