AGO zwycięża z Gambit Youngsters w OGA Counter PIT Season 7!

Autor: Mateusz Olczyk
AGO

AGO z udanym startem w OGA Counter PIT Season 7! Polacy zwyciężają w wyjątkowo wyrównanym pojedynku z Gambit Youngsters!

Starcie zaczęło się od wybranego przez AGO Dusta2. I choć zespół Damiana “Furlan’a” Kisłowskiego zwyciężył w pierwszej pistoletówce, to szybko jasnym stało się, że to rosjanie są lepiej przygotowani do gry na prochu. Pod postacią 7-mio rundowej serii, wyprowadzili potężny cios prosto w twarz przeciwnika, jednoznacznie pokazując, kto jest u władzy. Jastrzębie zdobyły jeszcze zaledwie jeden punkt, po czym oddały pozostałą część pierwszej połowy Gambit Youngsters. Rosyjska formacja zamknęła ją z miażdżącą przewagą 12:3.
Zmiana stron nie przyniosła poprawy, przynajmniej z początku. Vladislav “nafany” Gorshkov i spółka gładko zdobyli pistoletówkę i dwie następne rundy po niej. Tutaj jednak Panowie z AGO przebudzili się nieco w końcu. Zdołali przerwać serię przeciwnika i wyprowadzić swoją, w której doliczyli do swojego konta 4 punkty. I choć o comeback’u nie mogło być już rzecz jasna mowy, bo Gambit Youngsters szybko zamknęli Dust2 z wynikiem 16:8, to jastrzębie pokazały, że chcą i mogą jeszcze powalczyć. Choćby na następnej mapie.

Drugą mapą tego meczu był Mirage, wybrany rzecz jasna przez Rosjan. Tutaj to jednak AGO zaczęło wreszcie błyszczeć, otwierając starcie z aż pięcioma zwycięskimi atakami. Jedną oddaną Gambit Youngsters rundę później, Jastrzębie ponownie doliczały do swojego konta punkty, w zawrotnym tempie zwiększając swoją przewagę. Przede wszystkim mhl, którego zdecydowanie brakowało na Duscie, przebudził się wreszcie do gry i zaczął robić faktyczną różnicę na korzyść swojego zespołu. Rosjanie natomiast całkowicie się pogubili – dopiero po kolejnej, 5-cio rundowej serii porażek zdobyli jeden punkt i ponownie na tym jednym punkcie zakończyli. AGO zamknęło pierwszą połowę 13:2.
Zmiana stron nie poszła niestety tak gładko jak można było się spodziewać – choć druga pistoletówka na Mirage wylądowała na koncie Polaków, to niestety już rundę później ulegli oni grającemu na resztkach oponentowi. Gambit Youngsters nabili jeszcze 3, nie zmieniające wiele punkty, po czym ulegli. AGO zwyciężyło na drugiej mapie 16:5.

Decydującą mapą tego spotkania został Train. Tutaj to Rosjanie zaczęli lepiej, zdobywając dwie pierwsze rundy, jednak chwilę później to Jastrzębie zdołały odpowiedzieć 4-ro punktową serią. Żaden z zespołów nie był w stanie na dłużej oddalić się od przeciwnika, bo ten niemalże natychmiast odrabiał straconą ilość. Po pewnym czasie Gambit Youngsters zdołali jednak wreszcie zmienić ten stan rzeczy… zdobywając 7 zwycięskich rund pod rząd. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Rosjan.
Po zmianie stron dane nam było jednak obejrzeć coś wspaniałego – AGO, które jeszcze przed momentem nie potrafiło stawić jakiegokolwiek oporu, nagle wręcz wystrzeliłoJastrzębie do końca meczu oddały przeciwnikowi jedną rundę, w błyskawicznym tempie zmieniając wynik nieprzyjemny 5:10, na zwycięskie 16:11.

AGO 2:1 Gambit Youngsters

• Dust2 – 8:16
  • Mirage – 16:5
  • Train – 16:11

AGO walczy dalej w OGA Counter PIT Season 7 o główną wygraną z puli 15.000 dolarów. Następny mecz Jastrzębi oglądać będziemy mogli już 20 lutego o godzinie 18:00, kiedy to przyjdzie im zmierzyć się z Nemigą.