AGO zwycięzcą w ćwierćfinale LOOT.BET HotShot Series Sezon 3

Autor: Filip Woszczek

AGO zwycięża w ćwierćfinałowym pojedynku przeciwko Chaos. Po trzymapowym pojedynku przechodzą dalej i zmierzą się przeciwko Copenhagen Flames.

Polski zespół dosyć niemrawie rozpoczął pierwszą połowę na wybranym przez siebie Trainie. Rywale zdołali wygrać pierwsze cztery rundy, lecz zaraz po tym reprezentanci AGO przebudzili się i także wygrali cztery rundy z rzędu. W połowie mapy widniał wynik 9-6 na korzyść Chaos, a druga runda pistoletowa również wpadła na ich konto. Wraz z pierwszą rundą z pełnym wyposażeniem, polska ekipa dała sobie nadzieję na powrót do meczu z niekorzystnego wyniku 6-12. Przeciwnikowi udało się wygrać jeszcze dwie rundy, lecz momentum AGO pozwoliło na wygranie wszystkich pozostałych rund.

Na Overpassie zobaczyć można było dominację w ataku ze strony Szwedów, lecz także wolę walki w obronie Polaków. Powrót do wyrównanego wyniku 7:8 i wygrana pistoletówka w drugiej połowie nie przeszkodziła drużynie Chaos w przejęciu prowadzenia na tej mapie.

Decydujące starcie odbyło się więc na Inferno, gdzie ponownie Chaos pewnie weszło w mecz po stronie terrorystów. Ekipa z Polski szybko odpowiedziała, prezentując bardzo dobrą obronę po stronie CT. Dzięki temu udało im się po raz pierwszy w całym spotkaniu ukończyć pierwszą połowę z prowadzeniem 9:6. Pomimo tego Szwedzi wygrali piątą z sześciu pistoletówek, co dało im nadzieję na wyrównanie wyniku. Zawodnicy AGO nie dopuścili do remisu powiększąjąc przewagę, końcowo oddając rywalom tylko trzy rundy.