IzakTV

Strona główna » Aktualizacja CS:GO 19.08.2019 – natychmiastowa reakcja Valve na ważny błąd

Aktualizacja CS:GO 19.08.2019 – natychmiastowa reakcja Valve na ważny błąd

Autor: Jakub Wąsala
aktualizacja cs:go

Miło widzieć, że Valve czuwa nad tym, co się dzieje wśród społeczności CS:GO. Wczoraj do counter-strike’owej społeczności na Reddicie trafił filmik, na którym jeden z graczy prezentuje kolejnego, absurdalnego boosta na mapie Overpass…

…a już dzisiaj Valve w aktualizacji rozwiązuje ten problem. Przy okazji pojawiło się kilka innych, drobnych zmian, nad którymi zapewne twórcy pracowali w poprzednich dniach. Spójrzmy jednak na wspomnianego boosta, który jest absurdalnie potężny – ze spawnu CT daje widok na dolny BS:

Jest to jeden z tych boostów, który możemy wykonać stosując tzw. pixelsurf, a więc technikę zakazaną m.in. na majorze, a także wielu innych turniejach. Stąd też odnalezienie tego boosta nie miało żadnego wpływu na nadchodzące rozgrywki w Berlinie. Mimo to, mógł on bardzo szybko rozpowszechnić się chociażby na matchmakingach wśród miłośników tego typu “innowacji”, stąd Valve podjęło bardzo szybkie działania w celu wyeliminowania możliwości boostowania się w tym miejscu.

[ BERLIN 2019 ]
– Zaktualizowano autografy graczy: dexter, VINI, ableJ, KSCERATO, yuurih, ANGE1.

[ LINUX ]
– Zaktualizowano nakładkę klienta Steam do najnowszej wersji na Linuksie, co powinno znacząco skrócić czas ponownego łączenia się z serwerem po zerwaniu połączenia.

[ RÓŻNE ]
– Dodano nowe ustawienia klienta, dzięki którym można ograniczyć dźwięki zaproszeń w grze: cl_invites_only_mainmenu, cl_invites_only_friends.

[ MAPY ]
– Zrekompilowano Nuke w celu poprawienia kilku problemów z oświetleniem.
– Zrekompilowano Overpass z dodatkowym clipbrushem (rodzaj “niewidzialnej ściany” – red.) za bombsite’em A.