IzakTV

Strona główna » Aktualizacja rankingu HLTV – Duży spadek Virtus.pro oraz ex-Team Kinguin

Aktualizacja rankingu HLTV – Duży spadek Virtus.pro oraz ex-Team Kinguin

Autor: Mateusz Olczyk

Wczoraj przedstawiona została najnowsza odsłona rankingu HLTV. Fnatic udało się wrócić do czołowej piątki, mousesports leci w dół, a Virtus.pro i Team Kinguin idą w ślad za “myszami”.

Porażka mousesports na europejskim Minorze poskutkowała bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami dla formacji., ponieważ zaliczyła bowiem aż 4-ro miejscowy spadek w rankingu. Włodarze niemieckiej organizacji najwyraźniej stracili cierpliwość, w wyniku czego od głównego składu odsunięci zostali Chris “chrisJ” de Jong, Martin “STYKO” Styk oraz szkoleniowiec Sergey “Imbt” Bezhanov. Skorzystało na tym Fnatic, któremu udało się wrócić do top5.

W “topce” nietknięte pozostają jedynie 4 pierwsze miejsca. Zdecydowanie najwięcej powodów do świętowania mają NRG Esports, Cloud9 oraz wspomniane już Fnatic. Każdy z tych zespołów twardo pnie się do góry. Martwić natomiast mogą się zawodnicy MIBR oraz Ninjas in Pyjamas, które wraz z myszami spadły o 4 pozycje.

Jeden z największych awansów zaliczyła francuska grupa Vitality. Drużyna, pod przewodnictwem Nathan’a “NBK” Schmitt’a okazała się najlepsza w turnieju WePlay! Lock and Load, dzięki czemu zajęli 14. pozycję w zestawieniu, oraz stali się największą siłą w swoim kraju.

Niestety próżno szukać polskich drużyn w pierwszej trzydziestce rankingu i sytuacja ta nie wygląda jakby miała się w najbliższym czasie poprawić. Najwyżej jest AGO zajmujące 45. miejsce, a trzy pozycje niżej Team Kinguin. Dopiero poniżej top50 widzimy kolejno x-kom Team, Izako Boars oraz Virtus.pro, przy czym niedźwiedzie spadły w ostatnim czasie o piętnaście pozycji!

MiejsceDrużynaZmiana
1.Astralis
2.Team Liquid
3.Natus Vincere
4.FaZe Clan
5.Fnatic+3
6.NRG Esports+1
7.Cloud9+3
8.MIBR-2
9.mousesports-4
10.Ninjas in Pyjamas-1
45.AGO Esports-1
48.Team Kinguin-15
58.Izako Boars+6
62.x-kom Team
66.Virtus.pro-15

Pełne zestawienie wraz z punktacją oraz zmianami znajduje się na hltv.org. Na następną aktualizację będziemy musieli czekać do 11 lutego.