IzakTV

Strona główna » Aktywny dzień Kinguin

Aktywny dzień Kinguin

Autor: Patryk Głowacki
@Team Kinguin

W cieniu dużych turniejów z PGL Major Kraków na czele, swoje mecze w ESEA Premier 25 Season Europe rozgrywają Kinguin. Środa przyniesie Polakom kolejne dwa pojedynki w rozgrywkach.

 

We wtorek polscy gracze również rozgrywali spotkanie w walce o ligowe punkty. Na szczęście dla “pingwinów”, udało im się wygrać spotkanie ze Spirit, które jednak łatwo nie oddało pola do gry. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego umocnili się na fotelu lidera ESEA Premier.

Już za kilka godzin Polacy mogą jeszcze poprawić swój dorobek punktowy, całkowicie dystansując tym samym na tę chwilę swoich oponentów. Przed Grzegorzem “szpero” Dziamałkiem i spółką bowiem dwa spotkania, w których polska drużyna, przynajmniej w teorii będzie faworytem.

Najpierw naprzeciw finalistom WESG stanie pro100. Drużyna należąca do Danylo “Zeusa” Teslenko na scenie jest od niedawna, na razie nie osiągając wielkich wyników. Na “zapleczu” ESL Pro League ukraińsko-łotewska formacja radzi sobie całkiem nieźle, wygrywając 4 na 7 pojedynków. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Następnie Kinguin podejmie North Academy. To zadanie wydaje się dużo trudniejsze, gdyż druga drużyna North gra w ESEA Premier naprawdę dobrze, mając 15 punktów po 7 meczach. Mimo wszystko Duńczycy będą przystępować do starcia w roli underdoga. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:00.

Oba starcia będzie można obejrzeć tutaj.

Tabela ESEA Premier 25 Season Europe: