IzakTV

Strona główna » Allied Esports i HyperX rozszerzają na Europę umowę partnerską!

Allied Esports i HyperX rozszerzają na Europę umowę partnerską!

Autor: Marcin Skrętkowicz

W ramach rozszerzonej umowy e-sportowa ciężarówka „Big Betty” i studio produkcyjne w Niemczech dołączają do hali HyperX Esports Arena Las Vegas i ciężarówki HyperX w Ameryce Północnej.

Allied Esports, globalna firma rozrywkowa z branży e-sportu, i HyperX poinformowały o objęciu dwóch europejskich obiektów e-sportowych firmy Allied Esports umową partnerską o przekazaniu praw do nazw. Należąca do Allied Esports europejska mobilna arena e-sportowa o nazwie „Big Betty” stała się HyperX Esports Truck, natomiast centrum produkcji i transmisji Allied Esports w Hamburgu zmieniło nazwę na HyperX Esports Studio. Wcześniej firmy zawarły dwie inne umowy dotyczące hali HyperX Esports Arena w Las Vegas ― flagowej globalnej areny firmy Allied Esports, oraz używanej w Ameryce Północnej ciężarówki HyperX Esports znanej jako „Big Meta”.

„Bardzo cieszy nas rozbudowanie relacji z firmą HyperX, niewątpliwym liderem i innowatorem nie tylko w branży e-sportu. Rozszerzenie umowy o przekazanie praw do nazw ułatwi nam realizację wspólnego celu, jakim jest aktywne angażowanie kibiców na całym świecie” ― powiedział Simon Temperley, dyrektor ds. przychodów i marketingu w firmie Allied Esports. „Dziś mamy ku temu solidne podstawy na dwóch kontynentach. Allied Esports i HyperX mogą wspólnie tworzyć nowatorskie wydarzenia i treści, które w najbliższych latach będą wpływać na społeczność e-sportową”.

 „HyperX jest bardzo zadowolony z rozszerzenia współpracy z firmą Allied Esports w zakresie działalności e-sportowej i używania marek. Allied to sprawdzony partner dzielący naszą pasję, jaką jest dążenie do doskonałości w dziedzinie gier i rozrywki” ― mówi Paul Leaman, vice president w HyperX w regionie EMEA. „Zgodnie z naszą filozofią, którą odzwierciedla hasło »Wszyscy jesteśmy graczami«, chcemy zapewnić jak najlepsze doświadczenia graczom na całym świecie. Dzięki europejskiej mobilnej arenie e-sportowej na ciężarówce HyperX Esports Truck i ośrodkowi HyperX Studio filozofię tę będzie mogło poznać więcej społeczności gamingowych”.

Ciężarówka pod nową nazwą HyperX Esports Truck pojawiła się w miniony weekend (1-3 marca) na imprezie IEM Katowice Expo 2019. Podczas tego wydarzenia na „Big Betty” odbywały się m.in. turnieje gamingowe, konkursy i aktywności dla odwiedzających.

„Big Betty” to pierwsza na świecie mobilna arena e-sportowa. Odkąd pojawiła się w 2016 roku, jest jednym z najpopularniejszych miejsc organizacji zawodów e-sportowych w Europie. W 2018 roku na „Big Betty” odbyło się największe e-sportowe wydarzenie w Irlandii, Three Ireland’s EStars. Wzięło w nim udział 10 drużyn i 50 zawodników, którzy przez osiem tygodni grali w League of Legends, zatrzymując się na stadionach piłkarskich klubów irlandzkiej ligi. Walczyli oni o możliwość gry na legendarnej irlandzkiej hali 3Arena, 20 tysięcy euro i wycieczkę do HyperX Esports Arena Las Vegas.

Ostatnio ciężarówka HyperX Esports Truck gościła rozgrywki kwalifikacyjne i finały GameFuel League ― międzynarodowego turnieju Rocket League, którego kolejne etapy odbywały się w Szwajcarii, Danii, Wielkiej Brytanii i Holandii. Była też główną areną Werner – Das Rennen ― największego w Europie festiwalu łączącego muzykę i wyścigi, oraz ważnego turnieju młodych talentów FIFA 19 organizowanego dla klubu Bundesligi Holstein Kiel.

HyperX Esports Studio w Hamburgu to obiekt o powierzchni 750 m2, który może służyć różnym celom, takim jak organizacja i transmisja wydarzeń gamingowych. Jest on również siedzibą europejskiego centrum operacyjnego firmy Allied Esports. Podobnie jak inne obiekty Allied Esports, HyperX Esports Studio ma konstrukcję modułową, która umożliwia organizowanie i transmitowanie wielu imprez rozrywkowych i e-sportowych. Od 2017 roku ze studia tego transmitowane są rozgrywki Legend Series. W tym samym roku miał tam również miejsce finał turnieju CS:GO Legend Series. Niedawno w HyperX Esports Studio był rozgrywany drugi sezon popularnej gry Blackout Legend Series, a obecnie trwają przygotowania do sezonu trzeciego. Turniej Apex Legend Series rozpoczął się 28 lutego i można go śledzić tutaj: twitch.tv/elcgamingtv.

Dziś, gdy umowa o przekazanie praw do nazw obejmuje cztery obiekty, HyperX i Allied Esports będą wspólnie tworzyć wyjątkowe treści i wydarzenia e-sportowe dla profesjonalnych graczy, streamerów, partnerów i kibiców na całym świecie. Podczas turniejów e-sportowych, wydarzeń specjalnych i codziennych gier (Las Vegas) każdy z tych obiektów zostanie wyposażony w słuchawki, klawiatury, myszy i podkładki HyperX.

Podczas targów Consumer Electronics Show 2019 HyperX zaprezentował dwa północnoamerykańskie obiekty e-sportowe: halę HyperX Esports Arena Las Vegas jako miejsce organizacji imprez i ciężarówkę HyperX Esports Truck, na której odbywają się różnego rodzaju działania. Północnoamerykańska ciężarówka HyperX Esports Truck „Big Meta” była również partnerem stowarzyszenia byłych graczy NFL podczas wydarzenia Madden NFL 19 w lutym w Atlancie.