IzakTV

Strona główna » Alsen Team wypożycza zawodników FIFA do klubów z Ekstraklasy!

Alsen Team wypożycza zawodników FIFA do klubów z Ekstraklasy!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Bartosz ‘bejott’ Jakubowski został wypożyczony do Arki Gdynia, a Marcin ‘mrn’ Sczes do Pogoni Szczecin. Wypożyczenie obejmuje tylko rozgrywki Ekstraklasa Games.

Od 30 marca do 25 maja rozgrywana będzie faza ligowa Ekstraklasa Games – ligi FIFA, w której udział mogą brać tylko esportowcy reprezentujący barwy klubów piłkarskich grających w najlepszej polskiej lidze. Aby zawodnicy Alsen Team mogli wziąć udział w rozgrywkach, organizacja musiała nawiązać współpracę z klubami.

Ekstraklasa Games może być najważniejszym wydarzeniem na polskiej scenie FIFA i cieszymy się, że nasi zawodnicy wezmą w nim udział. W nadchodzącej lidze będą reprezentować Arkę Gdynia i Pogoń Szczecin, w pozostałych rozgrywkach i turniejach Alsen Team. To najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu nie blokujemy rozwoju naszych zawodników – powiedział Adam Kusiak, koordynator Alsen Team.

Każdy z klubów piłkarskich musi nawiązać współpracę z czterema zawodnikami, dwóch będzie grało na platformie Xbox, dwóch na PlayStation. Zarówno ‘mrn’ jak i ‘bejott’ będą rywalizować na Xboxie.

Takich rozgrywek w Polsce brakowało, a pomysł jest już realizowany np. w Premier League, Bundeslidze czy Ligue 1. Czuję sporą ekscytację i już nie mogę doczekać się startu. Arka Gdynia to klub, który rozumie esport i działał już na tym polu, dlatego mam nadzieję, że współpraca będzie się dobrze układać – skomentował Bartosz ‘bejott’ Jakubowski.

Warto też dodać, że będziemy rywalizować nie tylko o zwycięstwo w lidze, ale też o cenne punkty do globalnego rankingu, które mogą umożliwić udział w FIFA eWorld Cup 2019. Stawka jest duża. Czy Ekstraklasa Games okaże się sukcesem? Mam taką nadzieję – dodał Marcin ‘mrn’ Sczes.

Część kolejek pierwszego sezonu Ekstraklasa Games zostanie rozegrana w warszawskim studio Polsat Games. 26 maja odbędzie się wielki finał, w którym udział weźmie osiem najlepszych drużyn.