Americas Minor: NRG i INTZ w finale

Autor: Paulina Szymak

Nadeszła pora na mecze półfinałowe Americas Minor Berlin 2019. Najpierw o godzinie 10:00 zmierzyło się NRG z FURIĄ, a niecałe trzy godziny później INTZ podjęło Sharks.

Pierwszy pojedynek był bardzo szybki i dosyć jednostronny. Train zawodnikom z NRG nie sprawił żadnego problemu, gdyż chociaż w pierwszej połowie meczu oba zespoły szły niemal łeb w łeb, zmiana stron zweryfikowała tę sytuację, gdy to team ze Stanów Zjednoczonych nie oddając ani jednego punktu, zakończył mapę. Nuke był definitywnie bardziej emocjonujący. Najpierw 9:6 dla NRG, a później analogiczna sytuacja dla FURII, co musiało zakończyć się dogrywką, która również nie została zbyt szybko rozegrana, gdyż potrzeba było aż jedenastu rund aby zakończyć to spotkanie. W ostateczności FURIA musiała uznać wyższość NRG i tym samym to ekipę z USA będziemy mogli obejrzeć w jutrzejszym finale.

NRG – 2:0 – FURIA
de_train – 16:7
de_nuke – 22:19

Półfinał numer dwa pomiędzy INTZ oraz Sharks był bardziej wyrównany od samego początku. Mimo że na początku to INTZ wysunęło się na kilkupunktowe prowadzenie, to Rekiny bez problemu nadrobiły stratę i tym samym pierwsza połowa zakończyła się tylko jednym punktem różnicy. Po zmianie stron INTZ po raz kolejny uciekło przeciwnikom z wynikiem i to był klucz do ich sukcesu na mapie de_mirage, gdyż wygrali 16:12. Na Nuke to INTZ po raz kolejny zaprezentowało, że jest w dobrej formie już od początku wysuwając się na prowadzenie i oddając jedynie pojedyncze punkty, ogrywając rywali 10:5. Po zmianie stron zawodnicy z Sharks starali się nadrobić stratę, a nawet zaczęło im się to udawać, jednak to INTZ postawiło ostateczną kropkę nad „i” i zakończyło półfinał 16:13 i tym samym 2:0.

INTZ – 2:0 – Sharks
de_mirage – 16:12
de_nuke – 16:13

Finałowe spotkanie Americas Minor Berlin 2019 pomiędzy NRG oraz INTZ zobaczyć będziemy mogli już jutro o godzinie 13:00. Po więcej szczegółowych informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej specjalnie przygotowanej relacji.