IzakTV

Strona główna » ANDROID i yay zasilają szeregi sekcji VALORANTA w Andbox!

ANDROID i yay zasilają szeregi sekcji VALORANTA w Andbox!

Autor: Marcin Kapusta

Kolejni profesjonalni gracze CS:GO przerzucają się na strzelanke Riotu. Jaccob “yay” Whiteaker i Bradley “ANDROID” Fodor dołączają do składu VALORANTA w Andbox! 

Andbox to północnoamerykańska organizacja esportowa, która poszerzyła swoje horyzonty o kolejną produkcję. Nowojorska formacja posiada zespoły w takich grach jak Overwatch czy też Call of Duty. Rohit Gupta – dyrektor ds. produktu i współzałożyciel Andbox w oficjalnym oświadczeniu napisał: “To wielki kamień milowy, ponieważ tworzymy pierwszy zespół w VALORANCIE, który będzie reprezentował Nowy Jork na światowej scenie. Będzie to również pierwszy raz, kiedy jedna z naszych drużyn będzie rywalizowała pod nazwą Andbox. Jesteśmy podekscytowani tym, co nadejdzie, gdy będziemy rozwijać się w tej nowej grze”.

Dwoma pierwszymi członkami nowej sekcji zostali Jaccob “yay” Whiteaker i Bradley “ANDROID” Fodor, którzy jak duża część amerykańskich graczy, postanowili porzucić CS:GO na rzecz VALORANTA. Pierwszy z wyżej wymienionych reprezentował barwy regionalnych gigantów, takich jak compLexity, Lazarus czy też eUnited. Do niedawna występował w kanadyjskim miksie Orgless, który rywalizował m.in. w pierwszym sezonie FLASHPOINTA. ANDROID to były kolega yaya z drużyny, który w portfolio może poszczycić się grą na turnieju rangi Major. Wraz z compLexity wziął udział w FACEIT Londyn 2018, w którym on i jego kompani zajęli 5/8 miejsce, ulegając brazylijskiemu MIBR.

Matt “Warden” Dickens, weteran sceny esportowej, działający w branży od 2004 roku, będzie pełnił funkcję głównego trenera drużyny. Warden ma nie tylko doświadczenie jako gracz, ale również jako kierownik zespołu i trener, który większość swojej kariery spędził w compLexity Gaming. W sztabie szkoleniowym znalazł się także Gordan “g0g1” Prosić, były serbski zawodnik Dota 2, który będzie pełnił rolę asystenta Wardena.

Aktualny skład Andbox prezentuje się następująco:

  • 🇺🇸 Jaccob “yay” Whiteaker
  • 🇨🇦 Bradley “ANDROID” Fodor
  • 🇺🇸 Matt “Warden” Dickes (trener główny)
  • 🇷🇸 Gordan “g0g1” Prosić (asystent trenera)