IzakTV

Strona główna » Anonymo i AGO zaczynają walkę w zamkniętych kwalifikacjach do Flashpointa 3

Anonymo i AGO zaczynają walkę w zamkniętych kwalifikacjach do Flashpointa 3

Autor: Krzysztof Sarna
reatz

Nastał ten dzień, w którym rozpoczyna się wielki bój i w zasadzie ostatnia prosta do Flashpointa 3. Na polu walki ujrzymy oczywiście dwie polskie ekipy, a tymi są x-kom AGO i Anonymo Esports. 

Bezsprzecznie Flashpoint to wielki turniej. Jego trzecia edycja wystartuje dziesiątego maja. Zanim jednak to nastąpi, trzeba jeszcze wyłonić pięciu uczestników, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu. Odbędzie się to rzecz jasna przez zamknięte kwalifikacje, w których mamy dwóch reprezentantów biało-czerwonej flagi: Anonymo Esports oraz x-kom AGO.

Całe zamieszanie rozpocznie się o godzinie 13:00, kiedy to “Jastrzębie” staną do walki z Movistar Riders. Kiedy ogólnie mówimy o tej drugiej ekipie, to często myślimy, że jest poza zasięgiem polskich drużyn. Jednak nie w przypadku AGO, które ostatnio udowodniło, że można wygrać z Owenem “smooyą” Butterfieldem i spółką. Miało to dokładnie miejsce pierwszego marca podczas Snow Sweet Snow 2. Polacy bezproblemowo sobie poradzili i wygrali 2:0. Zawodnicy Mikołaja “miNiroxa” Michałkówa aktualnie są wyżej notowaną ekipą, ponieważ zajmują 28. miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy Galdera “bladE’a” Barcena 35. Jeśli natomiast chodzi o format rozgrywek, to występuje tutaj podwójna eliminacja. Oznacza to, że przegrany spadnie do dolnej drabinki, ale jeszcze będzie miał szansę awansować do głównego turnieju. Jakakolwiek porażka po drodze jednak oznacza odpadnięcie z eliminacji.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka graczy Anonymo Esports, którym przyjdzie się mierzyć z ENCE. Fińska organizacja na ten moment jest 26. siłą świata wedle HLTV. Przeprawa ta nie będzie łatwa, tym bardziej, że “Anonimowi” mają za sobą mieszany okres. Jedno jest jednak pewne, a mianowicie to, że pokażą charakter. Ten doskonale był widoczny podczas otwartych kwalifikacji, kiedy to podopieczni Adriana “IMD” Piepera  wygrywali mecz za meczem. Zespoły te nigdy się jeszcze ze sobą nie mierzyły, a więc będzie to pierwsze takie zestawienie w historii. 

Harmonogram wtorkowych spotkań polskich formacji w zamkniętych kwalifikacjach do Flashpointa 3 prezentuje się następująco:

13:00 | x-kom AGO vs. Movistar Riders – BO3 [Transmisja]
18:00 | Anonymo Esports vs. ENCE – BO3 [Transmisja]