IzakTV

Strona główna » Anonymo kontra Sprout o utrzymanie w ESEA Premier

Anonymo kontra Sprout o utrzymanie w ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

Po zakończonej fazie grupowej w drugim sezonie Domination League nie zwalniamy tempa. Polskie drużyny rozegrają dziś ćwierćfinały. Jednak ważnym starciem będzie to pomiędzy Anonymo a Sprout, bo wygrany utrzyma się w ESEA Premier.

Na samym starcie trzeba przyznać, że wczorajszy dzień był naprawdę udany dla polskich ekip. Wszystkie spośród czterech spotkań zostały wygrane, a to oznacza, że ujrzymy dziś trzy drużyny w play-offach drugiego sezonu Domination League, a także że jedno zwycięstwo dzieli Anonymo od utrzymania w ESEA Premier.

Na sam początek środy, o godzinie 11:00 ujrzymy polskie derby w wykonaniu MAD DOG’S PACT i Wisły All iN! Games Kraków. Jest to ćwierćfinał Domination League, a to oznacza, że przy dobrych obrotach zostaną tylko dwie formacje w rozgrywkach. Jeśli natomiast chodzi o PACT i Wisłę, to obie te drużyny osiągnęły bilans 3-2 w poprzedniej fazie i do samego końca walczyły o angaż 1/4 finału. Będzie to rewanżowe starcie pomiędzy zespołami, a to dlatego, że 6 lipca Biała Gwiazda i podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka spotkali się ze sobą. Lepiej z tego pojedynku wyszła organizacja z Krakowa, która triumfowała 2:1.

Następnie o awans do półfinału Domination League powalczy Izako Boars. Przed “Dzikami” niełatwe zadanie, a to dlatego, że będą rywalizowały z MAD Lions. To także będzie szansa na rewanż, ale dla “Lwów”, które 8 lipca przegrały 0:2 z polską organizacją. Różnica, jaka aktualnie dzieli obie drużyny w światowym zestawieniu HLTV to zaledwie trzy miejsca, ale z przewagą dla graczy Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. Tak więc szykują nam się dziś pasjonujące zawody.

Jednak wydaje się, że najwięcej osób zwróci swoją uwagę w stronę meczu Anonymo Esports. I nie bez powodu, wszak “Anonimowi” będą dziś grali o bezpośrednie utrzymanie w ESEA Premier. Zasada jest prosta. Zwycięstwo albo spadek do ESEA Advanced. Przeciwnik na papierze jest lepszą drużyną od podopiecznych Adriana “imd” Piepera, bo to niemieckie Sprout, a więc 37. siła globu. Ostatni raz obie organizacje rywalizował ze sobą 10 czerwca i lepiej z tego pojedynku wyszli Denis “denis” Howell i spółka. To właśnie oni są faworytem dzisiejszego spotkania, ale presja, jaka ciąży na zawodnikach z Polski jest również niemała.

Harmonogram środowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

11:00 | MAD DOG’S PACT vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3 [Transmisja]

14:00 | Izako Boars vs. MAD Lions – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. Sprout – BO3 [Transmisja]