IzakTV

Strona główna » Ant1ka nie jest już zawodniczką RES Gaming

Ant1ka nie jest już zawodniczką RES Gaming

Autor: Paweł Wilk

Dwa gorsze występy kobiecej drużyny RES Gaming zakończyły się roszadą w składzie. Poza składem znalazła się Anna “Ant1ka” Ananikova.

Organizacja utworzona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła swój projekt na damskiej scenie Counter-Strike: Gloal Offensive od mocnego składu. Ekipa dowodzona przez Zainab “zAAz” Turkie miała wskoczyć na jeszcze wyższy poziom, niż było to w przypadku ówczesnego Dynasty Gaming. Niestety nawet obecność doświadczonej Christine “potter” Chi nie pomogła w osiągnięciu dobrych wyników na oficjalnych turniejach.

Tam RES mocno zawiodły swoich fanów. W ramach Intel Challenge Katowice 2018 zawodniczki przegrały derbowy półfinał z Team Dignitas Female i w konsekwencji musiały zadowolić się meczem o trzecie miejsce, gdzie pokonały Keyd Stars Female. Lepiej wyglądała gra dziewczyn podczas Copenhagen Game 2018. Turkie wraz z koleżankami dość łatwo awansowały do wielkiego finału, jednak tam niespodziewanie były bezradne w starciu przeciwko Singularity.

Dwa rozczarowania musiały zakończyć się zmianami. Wybór padł na Ant1kę, która w zespole była od września 2016, czyli jeszcze za czasów Team Secret. Włodarze nie ogłosili jeszcze nazwiska swojej nowej reprezentantki.

Aktualny skład RES Gaming:

  • Ksenia “vilga” Kluenkova
  • Zainab “zAAz” Turkie
  • Julia “juliano” Kiran
  • Christine “potter” Chi