IzakTV

Strona główna » Apocalipsis: Harry at the End of the World zmierza na konsole!

Apocalipsis: Harry at the End of the World zmierza na konsole!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Apocalipsis

Klabater, polski wydawca gier wideo, idzie za ciosem i wyda grę przygodową Apocalipsis: Harry at the End of the World na trzy nowe platformy: Playstation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Deweloper gry szykuje również dodatkowe rozszerzenie. 

Klabater to globalny wydawca gier, którego misją jest wspieranie i promowanie interesujących gier niezależnych. Jednym z jego ostatnich sukcesów są Heliborne, gra multiplayer z wiernie odwzorowanymi helikopterami bojowymi, oraz Regalia: Of Men and Monarchs, taktyczne RPG w japońskim stylu. Natomiast Punch Punk Games jest małym niezależnym studiem z Warszawy. Specjalizuje się w tworzeniu gier, w których walor artystyczny, grywalność i fabuła są równie ważne. Zespół łączy doświadczenie z branży filmowej i branży gier, mając na koncie pracę przy takich projektach jak Dead Island, Dying Light, czy Beat Cop.

Wydana w lutym tego roku gra przygodowa Apocalipsis: Harry at the End of the World spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród graczy jak i recenzentów. Nawiązująca do średniowiecznych rycin oprawa graficzna, nastrojowa muzyka i mroczna narracja Adama “Nergala” Darskiego z zespołu Behemoth budują niezwykłą atmosferę tej point-and-clickowej przygody i pomogły jej otrzymać liczne wyróżnienia na festiwalach branżowych na całym świecie.

Klabater, po ostatnim konsolowym sukcesie swojego tytułu Regalia: Of Men and Monarchs, idzie za ciosem i wraz ze studiem Punch Punk Games z przyjemnością ogłasza, że Apocalipsis: Harry at the End of the World trafi również na konsole Playstation 4, Nintendo Switch oraz Xbox One. Teraz bez względu na platformę każdy będzie mógł przemierzyć piekielne krajobrazy w poszukiwaniu utraconej miłości, napotkać stwory rodem z koszmarów i zanurzyć się w dziwnym, i strasznym, świecie średniowiecznych grafik i symboli.

Jak mówi CEO Klabatera, Michał Gembicki: 
“Po sukcesie naszego flagowego tytułu Regalia: Of Men and Monarchs pora, aby również gra Apocalipsis: Harry at the End of the World trafiła na konsole obecnej generacji. W ten sposób ta kunsztowna produkcja studia Punch Punk Games znajdzie zupełnie nowych odbiorców. Jestem pewien, że połączenie unikatowej szaty graficzna i klasycznej mechaniki gier przygodowych przekona do siebie graczy konsolowych, a szczególnie liczę na dobry wynik sprzedażowy na platformie Nintendo Switch.”

To jednak nie wszystko… 
Wraz z portami Apocalipsis trwają prace nad rozszerzeniem gry o dodatkową zawartość. Rozszerzenie gry pojawi się na wszystkie platformy już niebawem i pozwoli zobaczyć tło fabuły Apocalipsis z perspektywy nowego bohatera.