ARCY rewanżuje się x-kom AGO za finały ESL Mistrzostw Polski. Ekipa TaZa w finale górnej drabinki kwalifikacji do WESG

Autor: Michał Maćkowski
ARCY

Wczoraj w nocy zakończyły się drugie polskie derby. W nich lepsi okazali się gracze ARCY, którzy zrewanżowali się x-kom AGO za porażkę w półfinale ESL Mistrzostw Polski.

Na samym początku zawodnicy starli się na Nuke, gdzie doczekaliśmy się dominacji ze strony x-kom AGO. Ekipa Damian “Furlana” Kisłowskiego po stronie broniącej wygrała aż trzynaście rund z rzędu, nie oddając przy tym żadnego punktu. Dopiero końcówka pierwszej połowy przyniosła punkty reprezentantom ARCY, którzy ostatecznie przegrywali 2:13. Po zmianie stron Jastrzębie wygrały pistoletówkę i były o krok od wygrania pierwszej mapy. To stało się po oddaniu jeszcze dwóch punktów rywalom.

Następnie rywalizacja przeniosła się na Vertigo. Tutaj mimo wygrania rundy pistoletowej przez x-kom AGO, to ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa zaczęła kontrolować spotkanie, wchodząc na czteropunktowe prowadzenie. Przy stanie 6:2 dla ARCY gra nieco się wyrównała, przez co przed zmianą stron na tablicy wyników widzieliśmy wynik 9:6. Przejście do antyterrorystów przez ex-Aristocracy spowodowało jeszcze większą dominację, która ostatecznie dała im zwycięstwo wynikiem 16:9.

Aby rozstrzygnąć spotkanie, potrzebna była trzecia mapa, czyli Train. Pociągi lepiej rozpoczęły Jastrzębie, wychodząc na czteropunktowe oprowadzanie po stronie atakującej. Przy stanie 5:1 do gry mały krokami zaczęli wracać gracze ARCY, którzy ostatecznie przegrali pierwszą połowę 8:7. Zmiana stron i koncert w wykonaniu zespołu Wiktora “TaZa” Wojtasa, który mimo przegranej pistoletówki zdominował drugą cześć mapy i wygrał 16:12

ARCY vs x-kom AGO – 2:1