ARCY ulega dobrze dysponowanemu AGO.

Autor: Piotr Ossowski
IEM Katowice 2020

To nie było dobre popołudnie dla drużyny ARCY. Polscy zawodnicy ulegli swoim rodakom z AGO 0:2.

Wybór Jastrzębi padła na Nuke. Jak się później okazała była to, jak najbardziej, trafna decyzja. Początek mapy to prawdziwa dominacja AGO, ci nie pozostawili swoim rywalom prawie żadnych szans. Świetnie wyglądał mhL, który ze snajperki punktował braki przeciwników. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem AGO aż 14:1! Druga część zaczęła się pomyślnie dla ARCY. Z biegiem meczu wydawało się, że TaZ i spółka mogą dokonać czegoś niemożliwego. Występujący w zastępstwie NEO dwoił się i troił z AUG-iem, aby pomóc ARCY dokonać powrotu. Ostatecznie, drużynie zabrakło trochę szczęścia i musieli obejść się smakiem. AGO zwyciężyło 16:13.

Byli Arystokraci postanowili wybrać Traina. Pierwsza połowa była wyrównana. Po, wydawałoby się, trudniejszej stronie terrorystów, ARCY udało się zdobyć siedem rund. Pierwsza połowa padła łupem AGO, ale wynik zdawał się być obiecujący. Było jednak kompletnie inaczej. Kapitalnie dysponowane AGO wręcz przejechało się po swoich rywalach w drugiej połowie. Jastrzębie punktowały TaZa i spółkę, co do rundy i ostatecznie zakończyli ten pojedynek wynikiem 16:7, kompletnie rozbijając ARCY.

To był bardzo ważny mecz dla obu ze stron. AGO, zwycięstwem, gwarantuje sobie awans do finału kwalifikacji WESG 2020, gdzie podejmie Illuminar. Zwycięzca tego meczu otrzyma bilet na turniej LAN-owy z pulą 1 000 000$. ARCY będzie musiało trenować dalej.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż dzisiejszy mecz był drugim, w którym NEO wspomagał kolegów z ARCY. Na razie oba przegrane. Choć wczorajsze spotkanie napawało optymizmem to dzisiejszy pojedynek z Jastrzębiami mógł być dla drużyny pewnego rodzaju nokautem. Przed nimi jeszcze wiele pracy. Losy NEO, jako stand-ina, nie są jeszcze do końca znane.

ARCY 0:2 AGO (Nuke 13:16, Train 7:16)