ARCY ulega Havu w SECTOR: MOSTBET

Autor: Mateusz Olczyk

ARCY bez szans w starciu z Havu. Po przegranej z Finami, zespół Wiktora “TaZ’a” Wojtasa odpada z SECTOR:MOSTBET

Starcie zaczęło się od wybranego przez HAVU Train’a. Finowie zdecydowanie chcieli udowodnić, że wybór nie był przypadkowy, bo w rozgrywkę weszli w świetnym stylu – po wygranej pistoletówce doliczyli do swojego konta jeszcze dwa następne punkty i pewnym krokiem ruszyli po więcej. ARCY dopiero przegrywając 3:9, przerwało na moment złą passę. W ostatniej chwili zdobyli jeszcze trzy zwycięstwa, nieco poprawiając aktualny, niezbyt dobrze rokujący wynik. Pierwszą połowę zamknęli z rezultatem 6:9.
A druga połowa mogła dawać nadzieje! Polacy otworzyli ją trzema zwycięskimi rundami i mimo oddania HAVU identycznej ilości już chwilę później, kolejny zdobyty punkt zapalił światełko w tunelu. Z wyniku 10:12, przecież bez żadnego problemu można jeszcze ruszyć prosto po wygraną… jednak nic z tego nie wyszło. Finowie w krótkiej, czteropuntkowej serii zamknęli mapę 16:10.

Drugą mapą tego meczu został Nuke, wybrany oczywiście przez naszych rodaków. Niestety nie zmieniło to wiele, a fiński oponent od pierwszych rund czuł się w rozgrywce jak u siebie. Na konto TaZ’a i spółki wpadały pojedyncze punkty z krótkich, choć trzeba przyznać, że całkiem częstych wymian, jednak przewaga Havu bardzo szybko rosła, na koniec pierwszej połowy dochodząc do 10:5.
Po zmianie stron nie zobaczyliśmy niestety pięknego comeback’u. Finowie kompletnie zniszczyli ARCY, oddając im zaledwie jedną rundę więcej. Tym samym zamknęli mapę 16:6, jak również zamknęli całe, dzisiejsze spotkanie

ARCY 0:1 HAVU

• Train – 10:16
  • Nuka – 6:16

Dzisiejsza przegrana oznacza niestety koniec przygody ARCY w turnieju SECTOR: MOSTBET. Polacy kończą tym samym na 4 miejscu, zdobywając nagrodę w wysokości 3 tys. dolarów, natomiast Havu jutro powalczy z GODSENT o awans do finału.