ARCY zagra z iHG o życie, AGO również nie podołało

Autor: Piotr Ossowski

Średnio możemy ocenić pierwszą fazę zmagań polskich drużyn. Zarówno ARCY, jak i Illuminar toczyli zaciętą walkę z FaZe oraz ENCE, niestety nie udało się. Najbliżej było chyba x-kom AGO, które do końca walczyło z G2. Wydawało się nawet, że Polacy zwyciężą to spotkanie, ale brakło siły ognia na ostatniej mapie.

ARCY 0:2 FaZe (Nuke 14:16, Dust 2 12:16)

Pierwszym meczem, który się zakończył było spotkanie TaZa i spółki z FaZe. To był naprawdę niezły mecz ze strony Polaków, ale jak to niestety już niejednokrotnie się zdarzało, ARCY brakło wykończenia. Pierwsza mapa, którą był Nuke, powinna paść łupem polskiej drużyny. ARCY prowadziło już 14:9, jednak wypuściło z rąk to spotkanie i ostatecznie uległo swoim rywalom 14:16.

Druga mapa to już dużo lepsza gra FaZe. NiKo i spółka wygrali pierwszą połowę 11:4. Po zmianie stron świetnie prezentowała się jednak polska drużyna. Wydawało się nawet, że nasi rodacy mogą wrócić do gry, doprowadzili do stanu 11:14, a rywale rozgrywali rundę ekonomiczną. Niestety, TaZ i spółka dali się zaskoczyć rywalowi ze słabszym wyposażeniem i ulegli 12:16.

ARCY już za chwilę w meczu o życie podejmie Illuminar. Przegrany tego pojedynku odpadnie z kwalifikacji.

Illuminar 1:2 ENCE (Nuke 14:16, Overpass 16:6, Train 7:16)

Na drugi front poszło Illuminar. Ci również rozegrali przyzwoite spotkanie. Zabrakło niestety przede wszystkim skuteczności po stronie antyterrorystów na Nuke. Jeśli Polacy byliby delikatnie lepsi broniąc na omawianej mapie, mielibyśmy 2:0 dla iHG. Niestety tak się nie stało, ENCE udało się zamknąć pierwszą mapę 16:14.

Overpass to była dominacja Illuminar. Kapitalny początek, innocent i spółka prowadzili już 9:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3. Zmiana stron nie przyniosła większych zaskoczeń w grze. Polacy byli skuteczni i wykończyli Overpassa 16:6.

Niestety, najsłabiej w wykonaniu iHG wyglądał Train. Tutaj świetnie pokazało się ENCE, które od początku kontrolowało to spotkanie. Pierwsza połowa padła łupem Finów 10:5. W drugiej części mieliśmy ciąg dalszy dominacji ENCE, które ostatecznie wygrało 16:7 i przeszło do kolejnego etapu. Finowie zmierzą się z FaZe w meczu o awans na główny turniej IEM Katowice.

Na uwagę zasługuje świetna skuteczność polskiej ekipy podczas rund pistoletowych. Innocent i spółka zwyciężyli 6/6 pistoletówek, niestety nie wystarczyło to do wygranej. Illuminar, tak jak wspomniałem wyżej zagra w meczu o życie z ARCY.

x-kom AGO 1:2 G2 (Mirage 14:16, Vertigo 16:14, Dust 2 10:16)

Pierwszą mapą był Mirage. Tutaj, x-kom AGO wykonywało powrót. Pierwsza połowa padła łupem francuskiej formacji 11:4. W drugiej części wracać zaczęli Polacy. Ci prowadzili już nawet 14:12 i byli w bardzo korzystnej pozycji. Niestety, G2 się odgryzło i pokonało Jastrzębie 16:14.

Drugie było Vertigo. Mieliśmy przyjemność obejrzeć kapitalne spotkanie. Świetna gra taktyczna z obu stron mogła cieszyć oko. Pierwsza połowa padła łupem AGO, które prowadziło 10:5. Druga część to lepsza gra G2, ci wyszli na prowadzenie 14:13. Niesamowitą końcówką wykazał się Furlan i spółka. Polacy wygrali drugą mapę 16:14, a wspomniany Furlan zanotował kapitalne 37 zabójstw!

Trzeci był słynny Dust 2. Początek był wspaniały dla x-kom AGO. Polska formacja wyszła na prowadzenie 7:0 i wydawało się, że spotkanie może skończyć się pogromem. Obudził się jednak rywal z zachodu, który rozpoczął swój powrót. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem AGO 8:7. G2 zaczęło być jednak bezlitosne. Po zmianie stron kennyS i spółka zaczęli wykorzystywać luki w ustawieniu Polaków i wygrali to spotkanie 16:10.

Polacy w meczu o życie podejmą Heroic, natomiast G2 zagra o Spodek z MAD Lions.