ARCY ze zwycięstwem nad Nemigą w SECTOR: MOSTBET!

Autor: Mateusz Olczyk
ARCY

ARCY ze świetnym zwycięstwem na SECTOR: MOSTBET. Mimo problemów na drugiej mapie, zespół Wiktora “TaZ’a” Wojtasa zalicza udane spotkanie z białoruską Nemigą, stawiając tym samym kolejny krok w stronę finału

Starcie zaczęło się od Vertigo, które Polacy otworzyli po stronie atakującej. A otworzyli w świetnym stylu, bo Nemiga potrzebowała aż dziewięciu(sic!) rund na jakiekolwiek przełamanie. Nawet wtedy nie zrobili zresztą wiele – zaledwie dwa punkty nie poprawiły tragicznej sytuacji Białorusinów. Ci do końca pierwszej połowy zdobyli zaledwie jeszcze jedno zwycięstwo więcej, pozwalając tym samym na to, aby ARCY zamknęło ją z ogromną przewagą 12:3.
Odrobinkę ciekawiej zaczęła się natomiast druga część starcia. Choć kolejna pistoletówka w tym meczu wpadła na konto naszych rodaków, to już zaledwie rundę później Anton “boX” Burko i spółka zdołali na krótką chwilę złapać nieco wiatru w żagle. Żadnego cudownego comeback’u i walki do samego końca nie było nam dane jednak zobaczyća, a trzy rundy nie uratowały zespołu z tak tragiczną spuścizną sprzed zmiany stron. ARCY dość szybko ucięło wszelkie nadzieje przeciwnego zespołu, doprowadzając do zamknięcia pierwszej mapy 16:6.

Drugą mapą tego spotkania miał być Mirage, wybór białoruskiego zespołu. Niejako rozbudziło to(przynajmniej moje) oczekiwania na nieco bardziej wyrównaną rozgrywkę, niż to co zobaczyliśmy zaledwie chwilę wcześniej. Polacy ani myśleli jednak oddawać oponentowi pola do popisu – podobnie jak na Vertigo, w grę weszli z potężnym impetem, błyskawicznie doliczając do swojego konta kolejne zwycięstwa. Zawodnicy Nemigi dopiero przegrywając 1:9 zdołali przerwać passę przeciwnika, czterema rundami poprawiając swoją sytuację z kompletnie beznadziejnej, na taką, w której powrót do starcia wydawał się nawet wykonalny. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem z wynikiem 10:5 dla naszych rodaków.
Pierwsze minuty po zmianie stron sugerowały jednak, że spotkanie zbliża się do nieuniknionego końca: kolejna pistoletówka wygrana przez Polaków, po niej dwie udane rundy… wszystko zdawało się iść w dobrą stronę. Nemiga nie powiedziała jednak ostatniego słowa. Białorusini zdobyli pięć zwycięstw w jednej serii, a ARCY, które jeszcze kilka chwil wcześniej dominowało spotkanie, zaczęło mieć realne problemy z jego domknięciem. W końcu udało się jednak przełamać, dzięki czemu TaZ i spółka zamknęli mapę 16:12.

ARCY 2:0 Nemiga

• Vertigo – 16:6
  • Mirage – 16:12

To nie koniec zmagań ARCY w SECTOR: MOSTBET. Na drodze do finałowego starcia z Team Spirit o nagrodę główną z puli 50 tysięcy dolarów, czeka jeszcze HAVU oraz GODSENT.