Aristocracy broni tytuł. TaZ i spółka wygrywają z Virtus.pro w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski.

Autor: Krystian Terpiński
Aristocracy

Dwie najlepsze drużyny w Polsce, piękny puchar i ESL Arena wypełniona po brzegi. Prosty przepis na fenomenalne widowisko. Pojedynek pomiędzy Virtus.pro i Aristocracy przeszedł do historii rodzimego Counter Strike’a.

Walka o tytuł najlepszego polskiego zespołu rozpoczęła się na mapie de_mirage. Mocny start zaliczyli podopieczni Mariusza “loorda” Cybulskiego, którzy w pewnym momencie prowadzili nawet 9-0. Virtusi zdołali jednak ocknąć się jeszcze przed końcem pierwszej połowy i zdobyć pięć rund, które dawały nadzieje na próbę powrotu. Druga pistoletówka padła jednak łupem ekipy Wiktora “TaZa” Wojtasa i sytuacja VP wygląda naprawdę nieciekawie.

Klasę pokazali jednak zarówno fani, jak i zawodnicy rosyjskiej organizacji. Głośny doping niósł drużynę Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i przez chwilę zdawało się, że remis jest już na wyciągnięcie ręki. Dogrywka wisiała w powietrzu, ale w ostatniej rundzie zimną krew zachował Mikołaj “mouz” Karolewski, który wygrał clutcha przeciwko prowadzącemu Virtus.pro. Tym samym Mirage zakończył się wynikiem 16-14 na korzyść Aristocracy.

Na Nuke’u pomimo startu po teoretycznie trudniejszej stronie, ciężkie działa od początku wytoczyli reprezentanci Aristocracy. Dobrze zaplanowane ataki i świetnie dysponowany Paweł “dycha” Dycha pozwoliły na wypracowanie znaczącej przewagi. Druga runda pistoletowa bez zaskoczenia została wygrana właśnie przez ARCY i nieuchronnie zbliżaliśmy się do końca finałowego starcia. Reprezentanci VP do końca meczu nie byli już w stanie odpowiedzieć i tabela wyników pokazała wynik 16-4.

Virtus.pro vs. Aristocracy (0-2) (Mirage 14-16, Nuke 5-16)

Tym samym zawodnicy ARCY obronili wywalczony w październiku ubiegłego roku tytuł mistrzowski oraz wzbogacili się o 80.000 złotych.

MVP całego turnieju został z kolei wybrany Mikołaj “mouz” Karolewski.