Aristocracy coraz bliżej awansu na Qi Banja Luka 2019!

Autor: Mateusz Olczyk

Aristocracy pozostaje w walce o awans na Qi Banja Luka 2019! Zespół Wiktora “TaZ’a” Wojtasa zwyciężył dziś z bułgarskim SKADE, przechodząc tym samym do finałowej fazy kwalifikacji!

Pierwszą mapą tego spotkania okazał się, wybrany przez Aristocracy, NukeTaZ i spółka dobrze otworzyli starcie, wygrywając w pistoletówce po stronie atakującej, co pozwoliło im w dość szybkim tempie wyjść na prowadzenie. I choć SKADE nie odpuszczało nawet na moment, to jak na dłoni widać było, że to Panowie z Arystokracji mają kontrolę nad przebiegiem starcia. Pierwszą połowę udało im się zakończyć z całkiem przyjemnym wynikiem 9:6
Wszystko zmieniło się jednak wraz z nadejściem zmiany stron. SKADE błyskawicznie zaadaptowało się do nowej sytuacji, wygrywając aż 6 rund z rzędu, tym samym wychodząc na prowadzenie 11:9. Dopiero po otrzymaniu tak bolesnej serii, Polacy wzięli się wreszcie w garść. Dzięki 5-ciu zdobytym punktom odrobili stratę i wszystko wskazywało na rychłe zakończenie spotkania. Bułgarska formacja nie zamierzała jednak dać za wygraną, niemalże w ostatniej chwili przerywając Arcy w drodze po zwycięstwo. Przy wyniku 15:14 dla SKADE nasi rodacy zrobili jednak to, co do nich należało, zdobywając tą ostatnią, decydującą o przegranej lub remisie rundę. O wszystkim miała więc zadecydować dogrywka.
A dogrywka na Nuke okazała się wyjątkowo wyrównana. Żaden z zespołów nie zamierzał pozwolić swojemu oponentowi na przejęcie prowadzenia, jednak status quo przerwało wreszcie Aristocracy. Udało im się zamknąć w końcu mapę z wynikiem 19:17.

Sceneria na drugą część starcia była rzecz jasna wyborem Bułgarów, którzy z puli wybrali Mirage. I choć pierwsze rundy starcia sugerować by mogły, że była to decyzja jak najbardziej trafiona, to Arystokraci szybko pokazali, że jak na prawdziwych Polaków przystało, potrafią na tej mapie to i owo. Bilans konta Aristocracy zwiększał się z każdą kolejną rundą, zwalniając nieco dopiero pod koniec pierwszej połowy. Ta zakończyła się wynikiem 9:6, a więc identycznie jak na poprzedniej mapie.
Po zmianie stron zawodnicy SKADE jeszcze bardziej stracili werwę, od pierwszych chwil nie mogąc poradzić sobie w starciach z przeciwnikiem (czyżby kosa ze strony rallen’a tak wpłynęła na morale zespołu?). Aristo bezwzględnie wykorzystali zaistniałą sytuację, praktycznie w ogóle nie oddając przeciwnikowi pola do popisu. Skończyło się na zaledwie dwóch rundach dla SKADE, a Polacy zamknęli Mirage 16:8, wygrywając tym samym całe spotkanie.

Aristocracy 2:0 SKADE

• Nuke – 19:17
  • Mirage – 16:8

Wygrana w meczu z bułgarskim zespołem gwarantuje Aristocracy możliwość dalszej walki o awans na główny turniej Qi Banja Luka 2019 z nagrodą w wysokości aż 150 tysięcy dolarów! Na drodze Polaków stanie jednak zwycięzca z meczu SJ vs Copenhagen Flames, który odbędzie się dziś o godzinie 15:00.