Aristocracy i x-kom AGO lepsze w polskich pojedynkach w kwalifikacjach do WESG

Autor: Michał Maćkowski

Za nami kolejny dzień zamkniętych kwalifikacji do WESG. Swoje pierwsze zwycięstwa zanotowali reprezentanci Aristocracy oraz x-kom AGO, którzy wygrali kolejno z Wisłą Kraków oraz Virtus.pro.

Po wczorajszym mieszanym dniu w kwalifikacjach do WESG dzisiaj przyszło nam oglądać same polskie pojedynki. Pierwszym z nich było spotkanie pomiędzy Aristocracy a Wisłą Kraków, które zainaugurowano na mapie Nuke. Początek należał ewidentnie do ekipy Grzegorza “Szpero” Dziamałka, jednak przy stanie 6:2 gra nieco się wyrównała, przez co przed zmianą stron zespół z Krakowa wygrywał 9:6. Zmiana stron i całkowicie zmieniony przebieg meczu, który ostatecznie lepiej zakończył się dla Wiktora “TaZa” Wojtasa i spółki, która wygrała swoją mapę wynikiem 16:12.

Następnie zawodnicy przenieśli się na Dusta 2 i tam również Wisła Kraków zaliczyła dobry start, prowadząc 5:1. Niestety to było na tyle, jeżeli chodzi o zdobywanie rund przez ekipę Szpera, ponieważ Aristocracy w pięknym stylu wróciło do gry i wygrało pierwszą połowę 10:5. Po zmianie stron gra za bardzo się nie zmieniła i to Arcy wygrało drugą mapę wynikiem 16:8 i całe spotkanie 2:0.

Aristocracy vs Wisła Kraków – 2:0

• Nuke – 16:12
  • Dust 2 – 16:8

W drugim bratobójczym pojedynku zobaczyliśmy rywalizację pomiędzy Virtus.pro i x-kom AGO. Tutaj ponownie mecz rozpoczął się od mapy Nuke, która także zakończyła się takim samym rezultatem jak w meczu Arcy, jednak tutaj na korzyść “Jastrzębi”. Drugą i zarazem ostatnią mapą w tym spotkaniu było Vertigo, które lepiej rozpoczęły “Niedźwiedzie”, ponieważ prowadziły 8:2. Jednak wtedy do gry zaczęła wracać ekipa Damiana “Furlana” Kisłowskiego, dzięki czemu przed zmianą stron mieliśmy wynik 8:7. Druga połowa i ciąg dalszy dominacji ze strony x-kom AGO, które prowadziło nawet 15:10. Wtedy natomiast gra została przerwana ze względu na… NOWĄ AKTUALIZACJĘ, która sparaliżowała wszystkie w tym czasie rozgrywane mecze. Dopiero po kilkunastu minutach spotkanie zostało wznowione i ostatecznie Jastrzębie wygrały takim samym wynikiem jak na poprzedniej mapie.

Virtus.pro vs x-kom AGO – 0:2

• Nuke – 12:16
  • Vertigo – 12:16