Aristocracy pokonuje HAVU w United Masters League

Autor: Paulina Szymak
aristocracy

To już trzecie spotkanie dla ekipy „TaZ’a” w drugim sezonie United Masters League. Jak do tej pory sytuacja Polaków była bardzo różnorodna, gdyż zanotowali oni jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę, co oznacza, że aby nie bronić się przed odpadnięciem z turnieju musieli oni wygrać dzisiejsze spotkanie, w którym zmierzyli się z fińską drużyną HAVU.

Nie da się ukryć, że spotkanie to było bardzo wyrównane, co można było odczuć już w trakcie mapy de_nuke. Chociaż Polacy zgarnęli cztery pierwsze rundy z rzędu, HAVU szybko doprowadziło do remisu 6:6. Nie można mówić o konkretnym faworycie po pierwszej połowie, gdyż zakończyła się ona niewielką przewagą Aristoctacy (8:7). Zmianą stron tym razem lepiej wyglądała dla drużyny z Finlandii, gdyż po zgarnięciu pięciu rund, szybko zaczęli wysuwać się na prowadzenie (14:10). Jak się jednak okazało, ostatnie słowo na de_nuke należało do Arcy, które zakończyło mapę 16:14.

Train pod wieloma aspektami przypominał mapę de_nuke. Po raz kolejny Polacy zgarnęli pierwsze rundy, jednak Finowie od razu odpowiedzieli tym samym (2:3). Można wręcz powiedzieć, że walka toczyła się niemal punkt za punkt i żadnej z ekip nie udało się uciec na jakąkolwiek większą przewagę. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Aristocracy pokusiło się o wynik 7:4, jednak HAVU w szybkim tempie wyrównało stawkę, a nawet wysunęło się o jedno oczko do przodu (8:7). Zmiana stron znów dodała animuszu polskiemu zespołowi i chociaż HAVU zdobyło pistoletówkę, Arcy ruszyło do wyrównania gry (10:10). Mimo że jeszcze pojedyncze rundy spoczęły na koncie Finów, to Aristocracy zakończyło spotkanie wynikiem 16:13.

Aristocracy – 2:0 – HAVU
de_nuke – 16:14
de_train – 16:13

Nie jest to na dzisiaj koniec meczy z udziałem polaków w ramach United Masters League. Już o godzinie 20:00 rozpocznie się spotkanie pomiędzy Illuminar a Ancient i podobnie jak w przypadku zawodników Aristocracy, IHG na swoim koncie jak do tej pory ma jedno zwycięstwo i jedną przegraną. Transmisje ze spotkania obejrzeć można na kanale United Masters League na platformie Twitch.