Astralis melduje się w finale drabinki wygranych, a mousesports żegna się z IEM Katowice 2021

Autor: Krzysztof Sarna

Nadszedł czas pierwszych pożegnań na Intel Extreme Masters Katowice 2021. mousesports przegrało spotkanie z Gambit i tym samym odpadło z turnieju. Z kolei Astralis po zwycięstwie z Evil Geniusues zameldowało się w finale drabinki wygranych grupy A.

Do finału drabinki wygranych awansowało Astralis. Formacja ze Skandynawii poradziła sobie bardzo łatwo z Evil Geniuses. Train wybrany przez EG wszedł bez żadnych problemów na konto Duńczyków, a o Duście to lepiej nawet nie wspominać. Peter “stanislaw” Jarguz i spółka zdobyli siedem punktów i tym samym spadli do dolnej drabinki grupy A.

Natomiast z turniejem pożegnało się mousesports, które nie dało rady Gambit. Najpierw ekipa z regionu CIS pokazała na co ją stać na mapie przeciwnika, czyli Duście. “Myszy” mogą sobie troszkę pluć w brodę, a to za sprawą prowadzenia 9:6 po pierwszej połowie. Warto także podkreślić, że po zmianie stron mouz grało w defensywie, ale tam udało się zdobyć zaledwie dwa oczka. Na Vertigo po pierwszej połowie nic nie wskazywało na dominację Gambit. mousesports do oponenta traciło zaledwie jeden punkt (7:8). Jednak gdy Abay “Hobbit” Khasenov i spółka przejęli stronę broniącą, pokazali jak się powinno grać.

Wyniki spotkań z godziny 15:30 prezentują się następująco:

Evil Geniuses 0:2 Astralis – Train 9:16, Dust2 7:16

Gambit 2:0 mousesports – Dust2 16:11, Vertigo 16:10

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.