Astralis nadal niepokonane. Duńczycy triumfują na Blast Pro Series Sao Paulo

Autor: Michał Maćkowski

Można powiedzieć, że niespodzianki nie było. Astralis po trzy mapowym finale Blast Pro Series Sao Paulo pokonało Liquid i zgarnęło 125 000$.

Astralis nie zwalnia tempa i wszystko na to wskazuję, że żadna inna drużyna nie potrafi sprostać fantastycznym Duńczykom. Na pierwszej mapie mieliśmy okazję oglądać jeszcze wyrównaną walkę, a Liquid zdołało nawet wygrać Dust’a 2 wynikiem 16:13.

Jednak kolejne dwie mapy to już totalna dominacja ze strony Astralis. Ekipa Nicolai “device” Reedtz na Inferno po stronie terrorystów wygrywała 10:0 i pewnie dążyła po zwycięstwo. Wtedy pierwsze trzy rundy wpadły na konto Liquid, które przed końcem pierwszej połowy przegrywało 4:11. Po zmianie stron Amerykanie wygrali pierwsze trzy rundy, lecz fantastycznie grające Astralis bardzo szybko się zrehabilitowało i wygrało 16:8.

Ostatnia mapa to już pogrom ze strony Duńczyków, którzy na mapie Overpass wszystko robili perfekcyjnie. Pierwsza połowa to aż trzynaście rund wygranych przez Astralis, co już wybiło przeciwników z rytmu. Zmiana stron nic nie przyniosła i to zawodnicy z Danii wygrali kolejny turniej, wygrywając trzecią mapę 16:12 i zgarniając przy tym 125 000$.