IzakTV

Strona główna » Astralis odpada z BLAST Premier Spring Showdown już po pierwszym dniu rozgrywek

Astralis odpada z BLAST Premier Spring Showdown już po pierwszym dniu rozgrywek

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy dzień rozgrywek BLAST Premier Spring Showdown dobiegł końca. Po wtorkowych meczach trzy drużyny pożegnał się z turniejem. W gronie tym znalazło się Astralis. 

Z racji, że turniej BLAST Premier Spring Showdown jest rozgrywany w formule pojedynczej drabinki eliminacyjnej, oznacza, że każda porażka oznacza pożegnanie się z turniejem. I tak właśnie było w przypadku Astralis, które przegrało z OG. Duńczycy w minionym okresie naprawdę prezentują się poniżej jakichkolwiek oczekiwań, wszak w 13. sezonie ESL Pro League zajęli 5-6 miejsce. Natomiast dzisiaj ulegli ekipie, która jest świeżo co po roszadach w składzie. Na Inferno druga ekipa świata nie miała kompletnie nic do powiedzenia. Za to na Duście było widać walkę ze strony podopiecznych Danny’ego “zonica” Sørensena, gdzie nawet w pewnym momencie wygrywali 15:14, ale przegrali w dogrywce. Tym samym OG gra dalej i w piątek zmierzy się z G2 Esports w ćwierćfinale. Jeśli chodzi natomiast o drużynę ze Skandynawii, to ta zakończyła przygodę z turniejem na 9-16 miejscu i wzbogaciła swe konto o $3750.

G2 Esports nie pozwoliło sobie na wpadkę i wygrało ze słabiej notowanym Endpoint. Organizacja z Wielkiej Brytanii pokazała jednak pazur, wszak walczyła do samego końca. Szczególnie widoczne było to na Inferno, gdzie Joey “CRUC1AL” Steusel i spółka otarli się o dogrywkę, ale przegrali do czternastu. Na Duście również walczyli, ale tam  wynik w pewnym momencie odjechał. Francusko-bałkański kolektyw zmierzy się w początek weekendu z wcześniej wspomnianym OG. Natomiast Endpoint zakończyło swą przygodę z turniejem. 

Do zdecydowanej niespodzianki doszło w ostatnim pojedynku, gdzie Team Liquid przegrał z Dignitas. Zawody te rozpoczęły się od drastycznej porażki Gabriela “FalleNa” Toledo i jego kompanów na Nuke’u, gdzie ugrali zaledwie pięć rund. Lepiej za to było na Vertigo, gdzie TL nawet wygrywał 9:8, ale później wynik uległ odmianie. Dignitas zaskoczyło bardzo pozytywnie i w piątek zagra z wygranym pary Spirit kontra Extra Salt. 

Wtorkowe wyniki BLAST  Premier Spring Showdown prezentują się następująco:

Astralis 0:2 OG – Inferno 7:16, Dust2 17:19

G2 Esports 2:0 Endpoint – Inferno 16:14, Dust2 16:11

Team Liquid 0:2 Dignitas – Nuke 5:16, Vertigo 13:16