Astralis pokonuje Lounge Gaming

Spotkanie Lounge Gaming vs Astralis zakończyło się wynikiem 9:16. Polacy zagrają jutro „mecz o wszystko” grupy C.

Mecz na mapie de_mirage rozpoczął się rundą nożową, która zakończyła się zwycięsko dla Polaków. Zdecydowali się oni na start po stronie antyterrorystów i wygrali pierwsze trzy rundy.

Astralis szybko wyrównało wynik, jednak siódma runda należała do Michała „MICHU” Müllera, który wyciągnął niemal błyskawicznego ace’a na przeciwnikach wbiegających od rampy na bombsite A.

W pierwszej połowie piętą achillesową Polaków okazały się dobrze przygotowane przez duńską drużynę mołotowy, które w kilku rundach skutecznie przerwały linię obrony zawodników Lounge Gaming grających po stronie antyterrorystów.

W drugą połowę polscy zawodnicy weszli z 5 rundami straty do Astralis. Druga pistoletówka należała do Duńczyków, jednak CSGL w pięknym stylu odpowiedzieli rundą force-buy. Dało im to realną szansę na odrobienie strat w rundach, którą wykorzystali i doprowadzili do wyniku 9:11.

Niestety kolejne rundy nie były już tak przyjazne dla CSGL i Astralis poprowadziło mecz do końca, nie dając już żadnych możliwości Polakom. Drugą i ostatnią szansą dla nich będzie jutrzejszy mecz przegranych grupy C, w którym zmierzą się z Ninjas in Pyjamas lub Team Dignitas.

Lounge Gaming – Astralis 9:16 (5:10, 4:6)