IzakTV

Strona główna » Astralis prezentuje młodzieżowy skład CS:GO!

Astralis prezentuje młodzieżowy skład CS:GO!

Autor: Marcin Kapusta

Pokolenie nowych zawodników to przyszłość sceny CS:GO, dlatego profesjonalne drużyny coraz ochoczej tworzą akademie i juniorskie zespoły. Do tego grona dołączyło dzisiaj Astralis, które zaprezentowało młodzieżowy skład!

Miesiąc temu skandynawska organizacja ogłosiła program o nazwie Astralis Talent. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie oraz szkolenie młodych i utalentowanych zawodników z Danii. Wówczas zarząd zakomunikował, że nad projektem w CS:GO czuwał będzie Dennis “vnG” Vang, który w przeszłości grał m.in. na DreamHack Winter 2012 u boku dupreeha. Ponadto asystentem trenera został Mathias “spdr” Dohn.

Szeregi Astralis Talent reprezentują gracze w przedziale wiekowym 16-21. Liderem został Mathias “R0nic” Pinholt, który w czasie wakacyjnym wspomógł Team Singularity podczas szóstej odsłony Eden Arena Malta Vibes. Obowiązki snajpera objął Andreas “Void” Dietrichsen, natomiast Rasmus “Zyphon” Nordfoss, Mads “Vester” Vestergaard i Victor “vigg0” Bisgaard będą pełnili funkcję riflera. W oficjalnym oświadczeniu włodarze dodali, że rozszerzą skład do sześciu osób. Dodatkowym ogniwem zostanie 16-letni Mikkel “MistR” Thomsen, który dołączy do zespołu w lecie. Młodzi Duńczycy rozpoczną rywalizację w regionalnych i międzynarodowych turniejach w 2021 roku.

Dyrektor sportowy Astralis Group – Kasper Hvidt powiedział: “W oparciu o kryteria, które poza zmysłem gry i umiejętnościami technicznymi, koncentrują się również na osobowości oraz zdolności i chęci do pracy jako profesjonalista w takiej kulturze, jak nasza. Tutaj staramy się rozwijać każdego dnia, nie tylko jako jednostki, ale jako zespół i jako część całej organizacji. Wyniki nie są oczekiwane od razu. Celem nie jest wygrywanie wszystkiego od samego początku, ale stopniowa poprawa jako drużyna. Przez pierwsze dwanaście miesięcy będziemy ulepszać i rozwijać taktyki oraz kulturę każdego zawodnika, abyśmy mogli osiągnąć długoterminowe cele zarówno dla organizacji, jak i poszczególnych graczy“.

Aktualny skład Astralis Talent prezentuje się następująco:

  • 🇩🇰  Mathias “R0nic” Pinholt
  • 🇩🇰  Rasmus “Zyphon” Nordfoss
  • 🇩🇰  Mads “Vester” Vestergaard
  • 🇩🇰  Victor “vigg0” Bisgaard
  • 🇩🇰  Andreas “Void” Dietrichsen
  • 🇩🇰  Dennis “vnG” Vang (trener)
  • 🇩🇰  Mathias “spdr” Dohn (asystent trenera)
  • 🇩🇰  Mikkel “MistR” Thomsen (od lata 2021)