IzakTV

Strona główna » Astralis wraca do siedmioosobowego składu. Na pokład zawitał vester

Astralis wraca do siedmioosobowego składu. Na pokład zawitał vester

Autor: Krzysztof Sarna

Coraz częściej obserwujemy rozszerzanie składów w Counter-Strike’u. Jednym z przykładów było Astralis, które miało już siedmioosobowy skład. Najwyraźniej duńska organizacja postanowiła do tego właśnie wrócić. Siódmym zawodnikiem okazał się Mads “⁠vester⁠” Vestergaard.

W szeregi Astralis wkroczył vester, który znalazł się w składzie zgłoszonym na IEM Katowice. Dyrektory sportowy organizacji ze Skandynawii zakomunikował, że taką sytuację trzeba traktować jako sygnał zaangażowania marki w rozwój młodych talentów, a nie nową strategię. Podkreślił także, że mało prawdopodobne jest, żeby dziewiętnastolatek ujrzał jakąkolwiek grę w turnieju z pulą miliona dolarów.

Przypomnijmy, że dokładnie 16 grudnia ujrzeć mogliśmy skład Astralis Talent. Program miał zakładać rozwój zawodników. Zespół młodych talentów prowadzony był i nadal jest przez Dennisa “vnG” Vanga. 

Chcemy zasygnalizować, że Astralis Talent jest częścią organizacji – powiedział Kasper Hvidt, dyrektor sportowy Astralis. – Chodzi o to, by pozwolić zobaczyć i poczuć tym zawodnikom niektóre rzeczy, które sprawiają, że Astralis jest tym, czym jest. Nie spodziewamy się, że vester faktycznie będzie grał podczas turnieju, a założenie, że może już grać przeciwko najlepszym drużynom na świecie, jest zbyt ambitne. Gdybyśmy jednak znaleźli się w sytuacji, w której dwóch graczy by odpadło, nie zawahamy się go użyć na serwerze. W przeciwnym razie nie byłby częścią drużyny – kontynuował.

Zgodnie z przepisami transferowymi ESL Pro Tour, skład może zawierać maksymalnie dwóch zawodników rezerwowych oprócz podstawowej piątki. Astralis na tę chwilę ma sześciu aktywnych zawodników, mimo tego, że Lucas “Bubzkji” Andersen od początku roku zagrał tylko raz. 

Astralis już jutro stoczy swoje pierwsze spotkanie w ramach fazy grupowej IEM Katowice 2021. Na ten moment jednak nie znamy przeciwnika Duńczyków, ponieważ rozgrywki fazy Play-In jeszcze trwają.

W tej sytuacji skład Astralis prezentuje się następująco:

  • 🇩🇰Lukas “⁠gla1ve⁠” Rossander
  • 🇩🇰Nicolai “⁠device⁠” Reedtz
  • 🇩🇰Peter “⁠dupreeh⁠” Rasmussen
  • 🇩🇰Emil “⁠Magisk⁠” Reif
  • 🇩🇰Andreas “⁠Xyp9x⁠” Højsleth
  • 🇩🇰Lucas “⁠Bubzkji⁠” Andersen 
  • 🇩🇰Mads “⁠vester⁠” Vestergaard