IzakTV

Strona główna » Astralis wraca na swoje miejsce! – aktualizacja rankingu HLTV

Astralis wraca na swoje miejsce! – aktualizacja rankingu HLTV

Autor: Aleksander Kurcoń
IEM Beijing

Duńscy królowie wracają na tron. Astralis po zwycięstwie na IEM Beijing 2019 z powrotem okupują TOP1 światowego rankingu HLTV.

Najważniejsza zmiana w najnowszym zestawieniu zaszła na szczycie. Astralis po fantastycznym występie w Pekinie znowu zajęło pierwsze miejsce na świecie. Duńczycy nie przegrali na chińskim IEMie nawet mapy! Nic więc dziwnego, że przeskoczyli Evil Geniuses i to w dodatku ze sporą przewagą – ponad 150 punktów! Astralis ponownie jest bardzo blisko osiągnięcia maksimum punktów. W najbliższych tygodniach device i spółka zagrają na finałach ósmego sezonu ECS i dziesiątego sezonu ESL Pro League. Będą to kolejne okazje dla Duńczyków do potwierdzenia swojej dominacji na scenie. Słaby występ EG kosztował ich zaś spadkiem na drugą pozycję.

Co jeszcze słychać u czołówki? Finaliści IEM Beijing – 100 Thieves – awansowali na 6. pozycję. W rankingu podskoczyły również notowania FaZe, które zostało upokorzone w zeszły weekend przez Astralis. Coraz niżej znajduje się za to AVANGAR, które nie dość, że nie gra zbyt wielu turniejów, to jak już gra, to zazwyczaj słabo. Pozycja AdreNa i spółki powinna stopniowo spadać w następnych tygodniach.

W TOP30 praktycznie nie ma zmian. Takie drużyny jak Heroic, ENCE czy Grayhound podskoczyły o jedną pozycję, w drugą stronę powędrowały zaś takie formacje jak G2, CR4ZY czy forZe. Na 30. miejsce wskoczyli zaś Gambit Youngsters.

1.Astralis+1
2.Evil Geniuses-1
3.fnatic
4.Liquid
5.Vitality
6.100 Thieves+2
7.FaZe+2
8.NiP-1
9.AVANGAR -3
10.FURIA

Jak wyglądają notowania polskich drużyn? Czołowa trójka nie zmieniła swoich położeń i nadal znajduje się w TOP26 rankingu.

22.Virtus.pro
25.Illuminar
26.Aristocracy
51.x-kom AGO+3
56.Wisła All in Games Kraków-4
70.PACT-6
77.Izako Boars+5
135.One More Time-11