IzakTV

Strona główna » Astralis wzmacnia sztab trenerski! Duńska organizacja zatrudniła analityka CS:GO

Astralis wzmacnia sztab trenerski! Duńska organizacja zatrudniła analityka CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Astralis po ostatniej restrukturyzacji składu CS:GO postanowiło zakontraktować nowego analityka. Posadę objął były szkoleniowiec Heroic, Frederik “LOMME” Nielsen!

Na początku listopada duńska organizacja otworzyła całkowicie nowy rozdział w swoich dziejach. Pożegnała się bowiem z Peterem “dupreehem” Ramussenem i Emilem “Magiskiem” Reifem, a w buty czterokrotnych triumfatorów Majora weszli Kristian “k0nfig” Wienecke oraz Benjamin “blameF” Bremer. Zmiana zaszła także na stanowisku trenera, wszak Alexander “ave” Hold zastąpił w obowiązkach Danny’ego “zonica” Sørensena. To nie koniec zmian w sztabie szkoleniowym, wszak dziś jego struktury zasilił dotychczasowy analityk ENCE eSports, Frederik “LOMME” Nielsen.

Podpisanie kontraktu z Astralis jest marzeniem dla prawie każdego Duńczyka, który gra w CS-a. Dlatego też jestem naprawdę podekscytowany faktem, że tutaj trafiłem. Fantastycznie będzie pracować z tak wieloma utalentowanymi zawodnikami i pracownikami, z którymi w większości współpracowałem już wcześniej. Będę wspierał Alexandra w taktyce i przygotowaniach przed meczami. Nie mogę się doczekać wspólnego kształtowania ‘nowego’ Astralis.” – stwierdził nowy nabytek w samych superlatywach.

LOMME rozpoczął swoją esportową przygodę w 2012 roku jako gracz. Występował m.in. w North Academy, Tricked eSports oraz Anexis, z którym sięgnął po wicemistrzostwo DH Bucharest 2012. Niemniej już w 2016 objął stery trenerskie w Teamie X, które z czasem przerodziło się w Heroic. Pod banderą tej organizacji spędził dziesięć miesięcy, aczkolwiek w tym czasie zdołał poprowadzić swoich podopiecznych m.in. do triumfu podczas GG.BET Winter Cup oraz DH Open Atlanta 2019. W kwietniu 2020 rozstał się z Heroic i zdecydował się na wzięcie dłuższej przerwy. Powrócił dopiero w maju bieżącego roku, czyli w momencie otrzymania posady analityka w ENCE eSports. To właśnie Duńczyk miał ogromny wpływ na szybki rozwój międzynarodowego kolektywu z dwoma Polakami na pokładzie.

LOMME wynosi ogromną wiedzę taktyczną, wgląd strategiczny i imponującą zdolność do przekazywania informacji w zrozumiały sposób. Frederik zna również naszego głównego trenera, więc spodziewamy się zobaczyć wspaniałą synergię między nimi w przyszłości.” – przyznał dyrektor sportowy Astralis, Kasper Hvidt.

Aktualny skład Astralis wygląda następująco:
  •  Andreas “Xyp9x” Højsleth
  •  Lukas “gla1ve” Rossander
  •  Philip “Lucky” Ewald
  •  Benjamin “blameF” Bremer
  •  Krisitan “k0nfig” Wienecke
  •  Lucas “Bubzkji” Andersen (rezerwa)
  •  Alexander “ave” Holdt (trener)
  •  Frederik “LOMME” Nielsen (analityk)