IzakTV

Strona główna » Av3k, czyli polski mistrz Quake’a awansuje na Mistrzostwa Świata

Av3k, czyli polski mistrz Quake’a awansuje na Mistrzostwa Świata

Autor: Rafał Rudnicki

W miniony weekend odbyły się LAN-owe eliminacje na Quake World Championship, w których wzięło udział kilku naszych rodaków. Spośród nich tylko Av3k zakwalifikował się na QuakeCon.

 

Maciej “Av3k” Krzykowski podbijał serca fanów sceny esportowej Quake’a już w wieku 16 lat, kiedy to podczas ESWC 2007 zdobył złoty medal. Nie było to jednak jego jedyne w karierze zwycięstwo. Polak niejednokrotnie wygrywał różnorakie turnieje, zasłynął też z kilkukrotnych triumfów nad legendą Johnatanem “Fatal1ty” Wendelem, a teraz poleci do Dallas, by w dniach 24-26 sierpnia walczyć o część z puli 1 000 000$ (łączna dla turnieju solowego i drużynowego).

Przed właściwym startem sceny esportowej Quake Champions, Av3k próbował swoich sił w Overwatch, grając w przodującej na polskiej  scenie formacji Owly Six. Ostatecznie drużyna się rozpadła, a “Kłejowiec” zajął się tym, w czym od zawsze był najlepszy.

Co ciekawe, Maciej zagra zarówno w Duelu (1 vs. 1), jak i w Sacrifice (3 vs. 3), do których trzeba było się kwalifikować z osobna. O wyjazd do USA starali się też “Karwik” oraz “Pikawa”, niestety ostatecznie uplasowali się na jednych z ostatnich miejsc.