AVANGAR zwycięzcą DreamHack Rio 2019 przeciwko FURIA

Autor: Filip Woszczek

AVANGAR po bardzo wyrównanym pojedynku wygrywa w finale DreamHack Open Rio 2019 przeciwko FURIA. Jednocześnie jest to pierwsza wygrana tego zespołu na większym turnieju.

Pierwszą mapą spotkania było Vertigo wybrane przez Brazylijczyków. Po meczu na Sharks na tej samej mapie(16:4),można było się spodziewać, że będą oni gotowi na to by zmierzyć się z AVANGAR. Po wygranych trzynastu rundach po stronie broniącej nie było większych szans dla rywala, więc mapa zakończyła się zwycięsko dla FURIA.

Inferno było jedną z tych map, na której tym razem reprezentanci AVANGAR czuli się świetnie. Mimo kilkukrotnie wygranych clutch’y przez Brazylijczyków, udało im się uzyskać wynik 9:6 po stronie terrorystów. Po wygranej pistoletówce FURIA odpowiada już w drugiej rundzie, lecz nie zdołali kontynuować momentum i mapa trafiła na konto AVANGAR prowadząc do mapy decydującej.

W pierwszej połowie Traina początek był dosyć wyrównany. Obie strony walczyły, aż do stanu 4:4. Wtedy brazylijska drużyna wzięła sprawę w swoje ręce po stronie CT, by zakończyć połowę z dziesięcioma rundami w kieszeni. Przegrana pistoletówka nie dała im jednak nadziei na sprawne zakończenie spotkania. Mimo tego team FURIA utrzymał się na prowadzeniu z wynikiem 13:7. Wtedy AVANGAR zaczęło wracać powoli do spotkania. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie w sytuacji 15:14, lecz rywale doprowadzili do dogrywki. Pomijając fakt, że po trzech rundach nastąpiła zmiana stron, drużyna z Kazachstanu uszła w tym pojedynku zwycięsko.

AVANGAR 2-1 FURIA