IzakTV

Strona główna » AVEZ jedzie do Los Angeles! Polacy wygrali kwalifikacje do FLASHPOINT

AVEZ jedzie do Los Angeles! Polacy wygrali kwalifikacje do FLASHPOINT

Autor: Aleksander Kurcoń

Niesamowity wyczyn AVEZ. Ośmiornice wygrały zamknięte kwalifikacje FLASHPOINT i dzięki temu pojadą na finały światowe turnieju kwalifikacyjnego do nowo powstałej ligi. Polacy w finale pokonały SKADE 2:1 i tym samym całe rozgrywki przeszli suchą stopą.

FLASHPOINT to obecnie ulubione rozgrywki AVEZ. Polacy 9 dni temu wygrali pierwszą turę otwartych kwalifikacji. Teraz jako underdog wygrali zamkniętą część rozgrywek, tym samym nie ponosząc jeszcze porażki w turnieju od B Site.

W niedzielnym finale Polacy zagrali ze SKADE. Wcześniej w półfinale pokonali zaś Winstrike. Mecz z Hobbitem i spółką był bardzo zróżnicowany – pierwszą mapę wygrał zespół z regionu CIS aż 16:5. Później jednak na Trainie Polacy odpowiedzieli rywalom podobnym wynikiem – 16:6. Wszystko rozegrało się na Vertigo, gdzie AVEZ przegrywało już 7:13. Polski skład zdołał jednak wygrać aż osiem rund z rzędu i zakończyć mecz wynikiem 16:13 i 2:1 w mapach. Przejdźmy jednak do finału.

Inferno

Rozpoczęliśmy od mapy wybranej przez SKADE. Bułgarzy byli bezlitośni – zmiażdżyli rywala w pierwszej połowie wynikiem 13:2. Po zmianie stron AVEZ wygrało jednak sześć rund i podreperowało beznadziejny wynik, ostatecznie przegrywając jednak mapę 8:16. W drużynie biało-czerwonych brakowało przede wszystkim Markosia, który był najgorszy na serwerze.

Nuke

Drugą mapą był Nuke. AVEZ odpowiedziało przeciwnikom w najlepszy możliwy sposób – upokorzyło przeciwnika wynikiem 13:2! Co więcej, SKADE wygrało pistoletówkę, a mimo to otrzymało aż takie bęcki. Po zmianie stron oglądaliśmy jednak powtórkę z Inferno – drużyna przegrywająca zaczęła robić come-back. Strata byłą jednak zbyt duża, by zdążyć nadgonić rywala. Tym samym AVEZ wygrało Nuke’a wynikiem 16:9, a duży wkład w zwycięstwo miał Markoś, który tym razem miał aż 24 fragi (o 15 więcej niż na Inferno) i rating na poziomie 1.49. Przerósł go tylko MOLSI.

Train

Trzecią, decydującą mapą był Train. Polacy już dzisiaj udowodnili, że potrafią grać na Pociągach, kiedy rozgromili tutaj Winstrike. Początki meczu ze SKADE nie były jednak wymarzone – Bułgarzy po przegranej pistoletówce zrewanżowali się aż pięciom wygranymi punktami. Ośmiornice zdołały jednak zmienić żagle na właściwy kierunek i wygrały aż osiem rund z rzędu, tym samym tworząc sobie całkiem niezłe perspektywy na drugą połowę. Po zmianie stron Polacy nadal wygrywali rundę za rundą i wyszli na prowadzenie 14:6! Tego nie dało się przegrać. Bułgarzy opóźnili tylko swoją egzekucję o kilka rund, ale to ostatecznie AVEZ wygrało Traina wynikiem 16:9.

AVEZ 2:1 SKADE – Inferno 8:16, Nuke 16:9, Train 16:9

Tym samym AVEZ pojedzie do Los Angeles. Polacy w rozgrywkach FLASHPOINT jeszcze nie przegrali, miejmy nadzieję, że kontynuują swoją formę na światowych finałach kwalifikacji do ligi B Site. Jednocześnie AVEZ wygrało dzisiaj 3750 dolarów. Najważniejszy jest jednak awans na turniej LAN-owy w Los Angeles. Odbędzie się on w dniach 3-5 marca, ilość uczestników nie jest jeszcze znana. Póki co awans wywalczyli AVEZ, Chaos i Isurus. Pula nagród turnieju kwalifikacyjnego wynosi 100 tysięcy dolarów oraz dwa miejsca w lidze FLASHPOINT.