IzakTV

Strona główna » AVEZ obroniło honor polskich drużyn w kwalifikacjach do DreamHack Leipzig

AVEZ obroniło honor polskich drużyn w kwalifikacjach do DreamHack Leipzig

Autor: Aleksander Kurcoń

W cieniu zamkniętych kwalifikacji do IEM-a Katowice odbyły się otwarte kwalifikacje do DreamHacka Open Leipzig. Poza AVEZ można mówić o fatalnym występie polskich drużyn. 

ARCY

ARCY zaczyna powoli wyglądać jak pudrowany trup. Z drużyny odeszło ostatnio aż trzech członków, m.in. trener loord. Zespół jednak konsekwentnie bierze udział w kolejnych kwalifikacjach. Tym razem jednak doszło do ogromnej wpadki – ARCY pożegnało się z turniejem już po pierwszym swoim meczu, który przegrało 22:25 z drużyną o wymownej nazwie n0_0rg. TaZ i spółka muszą chyba przemyśleć następne kroki…

PACT

PACT może przybić sobie z ARCY piątkę, ponieważ również pożegnał się z turniejem, już po pierwszym meczu. Drużyna wspierana przez nowego gracza – MINISE’a, przegrała 14:16 z Avengers. Doświadczony snajper nie rozwiał czarnych chmur, które wiszą w dalszym ciągu nad drużyną.

Wisła All in! Games Kraków

Nieco lepiej, bo po drugim meczu z kwalifikacjami pożegnała się Biała Gwiazda. Drużyna SZPERA wygrała pierwszy mecz pewnie, do 8, by w kolejnej rundzie polec w starciu z svartslakt wynikiem 14:16. Kolejne rozgrywki kończą się rozczarowaniem w wypadku Wisły.

Izako Boars 

Niespodziewanie dobrze wypadli chłopcy z Izako Boars, którzy testowali aż trzech nowych graczy: siuhy’ego, prisma i szejna. Dziki wygrały trzy spotkania, by w 1/32 odpaść z Melbet Team wynikiem 14:16. Można w tym przypadku jednak mówić o wpadce, ponieważ IB miało na wyciągnięcie ręki zwycięstwo na Nuke’u, jednak ostatecznie dało się pokonać przeciwnikom. Niemniej jednak występ Dzików na tle innych polskich drużyn można uznać za sukces i niespodziankę.

AVEZ

Największym sukcesem mogą pochwalić się Ośmiornice. AVEZ bowiem zaskoczyło wszystkich i dotarło aż do ćwierćfinału rozgrywek. Nawrot i spółka byli bliscy odpadnięcia już w 1/64, ale z wyniku 2:14 zrobili 16:14! Tak wygrane spotkanie dało zastrzyk energii Polakom, którzy w kolejnych rundach szli jak burza. Kolejne kłopoty napotkali w 1/8 w starciu z Unique. Na szczęście dzięki fenomenalnemu występowi Markosia, jego zespół wygrał po dogrywce wynikiem 22:18. Teraz Ośmiornice czeka mecz ze SKADE o awans na zamknięte kwalifikacje.

Robin Hoodzi (ex-VP)

Skład byłego Virtus.pro, wspierany przez kamila dotarł również wysoko, bo do 1/16 finału. Polacy wygrywali bardzo pewnie swoje mecze, ale jednak polegli w starciu z Na’Vi Junior 8:16.

Inne polskie zespoły:

Inne polskie drużyny szybko kończyły swój udział w turnieju. Pompa odpadła już w pierwszym starciu z Team Estanbul, CLEANTmix uległ drugiemu rywali – Salamander. Na nieco wyższym etapie (1/64, ale wolny los w pierwszej rundzie) odpadła Arka Gdynia. Jednego przeciwnika pokonali także piraci z piratesports, oraz Dr Pepper Team.

Warto także wspomnieć o Teamie Secret, w którego skład wchodzi tudsoN. Polak wraz z kolegami awansował do 1/4 finału i zmierzy się teraz z KOVA o awans do zamkniętych kwalifikacji.

Mixy:

Na turnieju pojawiły się również mixy. MIKSTURA po dwóch zwycięstwach musiała uznać wyższość pro100. Skład byaliego wsparł wczoraj Sebastian “NEEX” Trela, ponieważ jego drużyna obecnie jest niekompletna (buble przebywa na wakacjach). Kulawe tygrysy Saja przegrały w drugiej rundzie z Alternate aTTaX 9:16. Nieco lepiej poradziła sobie drużyna Izaka, która wygrała dwa spotkania, ale w 3. rundzie przegrała 14:16 z Revolt. Na tym samym etapie odpadła Redukcja, w skład której wchodzili ToM223, crank, kilkapi, matty i DESTROJ.

Niestety po raz kolejny można było odnieść wrażenie, że nie ma zbyt dużej różnicy między mixami a drużynami, które posiadają organizację.