AVEZ wygrywa z BIG i zagra w zamkniętych kwalifikacjach DreamHack Open Anaheim!

Autor: Aleksander Kurcoń

Duży sukces AVEZ! Ośmiornice pokonały BIG 2:1 i tym samym awansowały do zamkniętych kwalifikacji DreamHack Open Anaheim!

Vertigo

Mecz z BIG zaczął się fatalnie – Polacy nie potrafili bronić się przed niemieckimi atakami i w pierwszej połowie byli sprowadzeni do parteru. Ciężko bowiem inaczej nazywać wynik 4:11. Po zmianie stron AVEZ jednak wyglądało jak kompletnie inna drużyna. Gracze znad Wisły zaczęli grać na o wiele wyższym poziomie i regularnie punktowali rywali. BIG wygrywało pojedyncze rundy, ale zawsze po rozbrojeniu bomby, więc nie potrafiło nawet zapobiec podłożeniu ładunku wybuchowego. AVEZ tym samym doprowadziło do dogrywki. W doliczonej części gry Polacy jednak spuścili z tonu i ostatecznie przegrali 16:19. Niemniej jednak warto wspomnieć o genialnym występie Kamila “KEi” Pietkuna. 18-latek poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa z Movistar Riders, a teraz wykręcił aż 37 fragów i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na serwerze. Imponujący wynik, gdy po drugiej stronie rywalizujesz z XANTARESEM. Vertigo było jednak mapą wybraną przez AVEZ, więc rezultat mógł martwić.

Dust2

Czas na wybór BIG – Dust2. Niemcy rzeczywiście dobrze zaczęli i wygrali pięć z sześciu rund. Później jednak nadeszła era AVEZ. Ośmiornice wygrywały rundy jak z karabinu, wygrywały clutche i ostatecznie odwróciły losy pierwszej połowy, wygrywając ją ostatecznie 8:7. Po zmianie stron Polacy zaczęli doskonale – wygrali pistoletówkę. Później jednak zaliczyli wpadkę w rundzie ekonomicznej rywala, co kosztowało MOLSIEGO i spółkę łącznie aż trzech punktów. Gdy jednak AVEZ dopadło do dobrego ekwipunku, zaczęło dominować rywala. Polacy w ataku świetnie się spisywali i ostatecznie wygrali 16:12. Tym razem KEi zszedł na drugi plan, a liderem zespołu był Markoś. 21-latek zdobył 27 fragów i poprowadził swoją drużynę do trzeciej mapy.

Nuke

Decydującą areną był Nuke, gdzie AVEZ radzi sobie całkiem nieźle. Nikt jednak nie oczekiwał od Polaków takiego genialnego startu – nasi rodacy bowiem wygrali aż siedem rund z rzędu, grając po stronie terrorystów! BIG co prawda pod koniec pierwszej połowy dogoniło trochę wynik, ale to nadal Ośmiornice prowadziły 9:6. Po zmianie stron Kylar i spółka kontynuowali swoją dobrą grę i szybko zakończyli mapę wynikiem 16:7. Sam Walukiewicz w końcu w starciu z BIG pokazał swój pełny potencjał i zdobył łącznie 29 fragów, dzięki czemu otwierał tabelę swojego zespołu.

AVEZ 2:1 BIG – Vertigo 16:19, Dust2 16:12, Nuke 16:7

AVEZ tym samym awansowało do zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open Anaheim. Te odbędą się już jutro, 19 stycznia. Uczestnikami m.in. forZe, Heroic czy CR4ZY.