IzakTV

Strona główna » BĘDĄ DERBY CIS! Virtus.pro melduje się w finale IEM Katowice

BĘDĄ DERBY CIS! Virtus.pro melduje się w finale IEM Katowice

Autor: Krzysztof Sarna
Virtus.pro

Region CIS zdominował Intel Extreme Masters Katowice 2021 i nikt już temu nie zaprzeczy. Mimo że finał dopiero przed nami, tak drugim uczestnikiem okazało się Virtus.pro, które pokonało ostatnią nadzieję na powstrzymanie tej sceny – Liquid.

Drugie starcie na wagę awansu do finału Intel Extreme Masters Katowice 2021 pomiędzy Teamem Liquid a Virtus.pro rozpoczęło się od Dusta. Arena snajperów została wybrana przez drużynę z regionu CIS. Pierwsze dwie rundy należały do Gabriela “FalleNa” Toledo i spółki, ale po chwili podopieczni Dastana “dastana” Akbayeva wyszli na “swoje” i wygrali pierwszą połowę wynikiem 9:6. Po wznowieniu gry amerykańska organizacja błyskawicznie wyrównała i na tablicy wyników zabłysło po dziewięć. To jednak wszystko, na co było stać Liquid, ponieważ VP wygrało siedem kolejnych rund i objęło prowadzenie w meczu.

Drugą i jak się okazało ostatnią mapą był Mirage. Ponownie lepiej rozpoczęli Amerykanie, ale “Niedźwiedzie” szybko ruszyły z kontrą i tym samym prowadziły 5:3. Jednak to Liquid po pierwszej połówce triumfowało 8:7. Ba! Trzy zdobyte oczka z rzędu po zmianie stron spowodowały, że podopieczni Jasona “mosesa” O’Toola spowodowały, że mieli cztery punkty przewagi (11:7). Niestety na tym się praktycznie skończyło, ponieważ VP wygrało do dwunastu, a całym mecz 2:0.

Liquid 0:2 Virtus.pro – Dust2 9:16, Mirage 12:16

Wielki finał IEM-u Katowice 2021 będzie miał miejsce już jutro. Ujrzymy w nim derby sceny CIS z udziałem Virtus.pro i Gambit. Start tego pojedynku przewidziano na godzinę 15:00. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych map.

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.