Berlin Major: pierwsze cztery mecze za nami

Autor: Jakub Wąsala

Można powiedzieć, że pierwsze koty za płoty. W ramach etapu New Challengers na Berlin Major zostały już rozegrane pierwsze 4 mecze, a dzisiaj czeka nas jeszcze aż 12 kolejnych. Niestety nie obyło się bez problemów natury technicznej.

W ramach pierwszej fazy majora, New Challengers, 16 drużyn walczy o awans do kolejnej fazy, gdzie dostanie się 8 z nich. Jeśli wracacie do CS:GO po dłuższej przerwie i myślicie sobie teraz, że to brzmi jak opis głównych kwalifikacji do majora – nic dziwnego. Valve postanowiło “wciągnąć” ten etap rozgrywek pod szyld majora, co wiąże się z takimi zmianami, jak większy prestiż dla graczy czy oczywiście więcej okazji na zdobycie skrzynek.

Przejdźmy jednak do samych meczów.

Vitality vs. Syman (8:16, Dust II)

Francuskie Vitality z takimi osobistościami jak RpKapEX czy NBK- było faworytem w spotkaniu z debiutującym Syman z regionu CIS. Zespół, w którego skład wchodzi Rosjanin, dwóch Kazachów, Azer i – co ciekawe – Belg, miło jednak zaskoczył swoich fanów, bo na Duście II okazali się być lepsi od doświadczonych rywali. Już do przerwy prowadzili 5:10 po stronie CT, a następnie dopełnili swojego dzieła w roli terrorystów, doprowadzając do zwycięstwa 8:16. Na ustach komentatorów bez przerwy był Maksim “t0rick” Zaikin, który z serwera wyszedł z niesamowitym K-D 30-13.

NRG vs. DreamEaters (17:19, Overpass)

W amerykańsko-rosyjskim starciu do końca trudno było wytypować, kto wyjdzie zwycięsko z serwera. Co prawda na początku po stronie CT DreamEaters udało się dojść do prowadzenia 5:10, ale jak na mapę CT przystało, ich rywale odpowiedzieli dokładnie tym samym w dalszej części meczu i tym samym gracze znaleźli się w dogrywce. Po nerwowej wymianie rund, szala zwycięstwa ostatecznie przechyliła się na stronę Rosjan.

G2 vs. TyLoo (16:10, Overpass)

Następna kolejka meczów i znów przed oczami widzów Overpass, tym razem jednak na serwerze francuskie G2 i azjatyckie TyLoo. Już po stronie terrorystów shox i spółka wyszli na prowadzenie 9:6, a formalnością było po zmianie stron doprowadzenie do zwycięskiego wyniku, jakim było 16:10. Najlepszym graczem w tym starciu okazał się być Kenny “kennyS” Schrub z K-D 23-14.

North vs. INTZ (16:5, Train)

Równolegle z meczem G2 – TyLoo, na drugim streamie mogliśmy oglądać jak duńskie North podejmuje brazylijskie INTZ. Tu w przeciwieństwie do poprzednich meczów od samego początku wyłaniał się jeden faworyt, którym było Northaizy i spółka nie pozostawili na rywalach suchej nitki i po stronie CT wygrali 14:1, gdzie oczywiście tylko formalnością było wygranie dwóch kolejnych rund po zmianie stron. Choć INTZ walczyło do końca dzielnie, w ostateczności kilka wygranych rund nic nie zmieniło – wraz z wynikiem 16:5 skończyły się ich marzenia o zwycięskim debiucie.