IzakTV

Strona główna » BIG wygrywa europejską edycję DreamHack Masters Spring

BIG wygrywa europejską edycję DreamHack Masters Spring

Autor: Marcin Kapusta

BIG triumfatorem wiosennej edycji DreamHack Masters 2020. Niemcy niespodziewanie w wielkim finale rozgrywek pokonali francuskie G2 Esports 3-2! 

Tegoroczny turniej z cyklu Masters nie wyglądał jak jego poprzednicy. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej na świecie, organizatorzy przenieśli wydarzenie do internetu i podzielili go na region europejski i amerykański. Obecnie za oceanem trwa wielki finał amerykańskiej dywizji, gdzie FURIA podejmuje Team Liquid.

Mało kto wierzył, że podopieczni Tobiasa “towa b” Herberholda zajdą tak daleko. TabseN i spółka przeszli przez fazę grupową niepokonani, a w play-offach wyrzucili za burtę graczy FaZe Clanu. Wisienką na torcie był wielki finał, gdzie berlińska organizacja przegrywała na decydującej mapie wynikiem 4-11. Mocno wzięli się w garść i doprowadzili do dogrywki, a ostatecznie zwyciężyli z wyżej notowanym G2 i udowodnili tym samym, że nie można ich skreślać na starcie. Niemcy za wygranie eventu zgarnęli 400 punktów ESL Pro Tour oraz zainkasowali 54 tysiące dolarów.

🇩🇪 BIG 3-2 G2 Esports 🇫🇷

Default (0:1)

Francuzi zaczęli spotkanie z przewagą jednej mapy, ponieważ zwyciężyli finał górnej drabinki. G2 dzięki temu zyskało ogromną przewagę psychiczną nad rywalami.

Vertigo (6:16)

Podopieczni maleKa rozpoczęli zmagania na Vertigo po stronie antyterrorystów, gdzie błyskawicznie objęli prowadzenie 7-1. Niemcy obudzili się pod sam koniec pierwszej połowy, jednak nie dogonili rywali, a kennyS i spółka zakończyli pierwszą połowę 10-5. Po zmianie stron ekipa tabseNa zdołała wygrać tylko jedną rundę, a doskonale przygotowani Francuzi zwyciężyli batalię na Vertigo wynikiem 16-6.

Nuke (16:5)

Drużyna znad Sekwany wygrała pierwszą pistoletówkę i uciekli do wyniku 3-0. Mistrzowska strona terrorystów w wykonaniu BIG spowodowała jednak, że Niemcy wygrali 11 z 12 kolejnych rund, kończąc pierwszą połowę rezultatem 11-4. Francusko-serbski zespół wygrał drugą pistoletówkę, jednak musieli uznać wyższość rywala, który rozgrywał force’a. Ogromne prowadzenie, przewaga ekonomiczna i gra po bardziej sprzyjającej stronie – te trzy cechy spowodowały, że ekipa tabseNa bez problemu zabezpieczyła Nuke’a wynikiem 16-5.

Dust 2 (16:6)

Berlińska organizacja na trzeciej mapie rozpoczęła prowadzenie 5-1, jednak udany rush na B w wykonaniu francuskiej formacji spowodował, że powrócili do meczu, ale jak się okazało później, tylko na chwilę. Przy wyniku 5-4 na korzyść BIG, Niemcy uciekli z wynikiem i zakończyli pierwszą połowę z pięciorundową przewagą. Podobnie jak na Nuke’u, ekipa huNtera zwyciężyła drugą pistoletówkę, jednak znów ulegli rywalom, którzy grali ze słabszym wyposażeniem. XANTARES i spółka zniszczyli ekonomię G2 i bez problemu zakończyli bój na Duście 2 wynikiem 16-6.

Mirage (19:17)

Na mapie decydującej, drużyna znad Sekwany objęła prowadzenie 7-0 i zakończyła pierwszą połowę 11-4. Wszystko wskazywało na to, że to G2 zostanie triumfatorem DH Masters i wiele ludzi już z radości zacierało ręce. Berlińska organizacja wygrała drugą pistoletówkę i kolejne rundy, jednak przed ekipą tabseNa była jeszcze daleka droga, bowiem Francuzi prowadzili wynikiem 14-8. Niesamowita forma syrsoNa i silni psychicznie Niemcy rozpoczęli niesamowity comeback i w pięknym stylu dogonili rywali, doprowadzając do rozegrania dogrywki. Oba zespoły szły cios za ciosem w doliczonych rundach, jednak ostatecznie to k1to i spółka zabezpieczyli Mirage’a wynikiem 19-17 i wygrali prestiżowe zawody.

 

Klasyfikacja końcowa

  • 13/16 miejsce – 🇫🇮 ENCE eSports, 🇩🇰 North, 🇪🇺 mousesports, 🇪🇺 GODSENT
  • 9/12 miejsce – 🇩🇰 Heroic, 🇷🇺 Spirit , 🇩🇰 Astralis | $3.000 + 45 punktów EPT
  • 7/8 miejsce – 🇫🇷 Vitality, 🇸🇪 Fnatic | $5.000 + 65 punktów EPT
  • 5/6 miejsce – 🇩🇰 MAD Lions, 🇸🇪 NiP | $10.000 + 85 punktów EPT
  • 4 miejsce – 🇷🇺 Natus Vincere | $16.000 + 130 punktów EPT
  • 3 miejsce – 🇪🇺 FaZe Clan | $20.000 + 190 punktów EPT
  • 2 miejsce – 🇫🇷 G2 Esports | $28.000 + 265 punktów EPT
  • 1 miejsce – 🇩🇪 BIG | $54.000 + 400 punktów EPT