IzakTV

Strona główna » BLAST: Francuzi idą za ciosem; ekipa MICHU z szóstą przegraną z rzędu

BLAST: Francuzi idą za ciosem; ekipa MICHU z szóstą przegraną z rzędu

Autor: Filip Woszczek

Tuż przed początkiem weekendu rozegrano kolejne dwa spotkania w ramach BLAST Premier Fall Groups 2021. Francuskie Vitality pewnie inkasuje kolejne zwycięstwo, zaś Liquid przejeżdża się po EG grającym z dwoma stand-inami.

Overpass padł wyborem francuskiej ekipy, aczkolwiek to do nich trafiły pierwsze trzy rundy po stronie terrorystów. Astralis próbowało nadgonić rozpędzonych rywali, ale niezbyt skutecznie, bowiem pozostali z zaledwie sześcioma punktami przed zmianą stron. Atak Duńczyków na bombiste B w pistoletówce okazał się złym pomysłem, ponieważ czekało tam aż czterech antyterrorystów. Tym sposobem Vitality błyskawicznie zdobyło piętnaście punktów na swoim koncie. Ekipa przeciwna próbowała jeszcze doprowadzić do dogrywki przez pięć kolejnych rund, ale to Francuzi zgarnęli pierwsze zwycięstwo w tym starciu.

Zdawało się, że Vitality pewnie kroczy po wygranie całego spotkania, ale to Duńczycy rozpędzili swoją maszynę wraz z czwartą rundą. Momentum trwało właściwie do końca połówki, gdy zainkasowali oni aż jedenaście punktów po stronie atakującej. Szczęśliwie dorzucili od siebie także pierwszą wygraną pistoletówkę, ale nie oznaczało to braku szans ze strony ekipy ZywOo. Od stanu 14:7 raczej mało kto spodziewał się powrotu z ich strony, ale to właśnie wtedy Vitality pokazało kto tutaj gra lepiej po stronie terrorystów. Astralis nie potrafiło skontrować ofensywy rywali, przez co przegrali wszystkie pozostałe rundy.

02
AstralisBLAST Premier Fall Groups 2021Vitality
12 – Overpass – 16pick
pick14 – Nuke – 16

Wszyscy doskonale wiemy, że drużyna EG przechodzi obecnie trudne chwile. Również w tym spotkaniu nie pozostawiano im zbyt dużych szans. Mimo to udało im się zebrać pięć rund po stronie terrorystów, natomiast runda pistoletowa dobrze pokazała przygotowanie taktyczne Liquid. I tyle właściwie wystarczyło, by ekipa pod przewodnictwem FalleNa wygrała pierwszą mapę z łatwością. Przyszedł czas na Vertigo, gdzie gracze amerykańskiej organizacji czuli się jak na własnym podwórku. Dowodem na to było aż dwanaście oczek w ofensywie, zaś reszta meczu pozostała formalnością.

20
LiquidBLAST Premier Fall Groups 2021Evil Geniuses
16 – Mirage – 6pick
pick16 – Vertigo – 7