IzakTV

Strona główna » BLAST Premier World Final bez udziału publiczności

BLAST Premier World Final bez udziału publiczności

Autor: Krzysztof Sarna

BLAST Premier World Final będzie bardzo ważnym turniejem, ponieważ poniekąd powie nam, kto był najlepszy w 2021 roku. Jednak na trzynaście dni przed rozpoczęciem się wydarzenia organizatorzy poinformowali, że zabraknie w nim publiczności. Powód powinien być wszystkim doskonale znany.

Nie da się ukryć, że w ostatnich tygodniach zachorowalność na COVID-19 zdecydowanie przyspieszyła, a samych przypadków jest o wiele więcej. Dlatego też pojawiają się kolejne restrykcje, które uderzają w sport elektroniczny. Warto powiedzieć, że BLAST Premier World Final bez udziału publiczności to nie jedyny rezultat zaistniałej sytuacji. 

Jeszcze dzisiaj informowaliśmy, że ENCE na startującym jutro Intel Extreme Masters Winter zagra w osłabieniu. Marco “Snappi” Pfeiffer nie będzie mógł wspierać swojej drużyny, ponieważ uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dlatego też organizacja wywodząca się z Finlandii będzie musiała korzystać z pomocy zmiennika. Tym okazał się zresztą Pavle “Maden” Bošković. Wracając jednak do tego, co czeka nas za niespełna dwa tygodnie – światowy finał BLAST Premier będzie mieć miejsce w studiu, a dokładniej – w Kopenhadze.

Z pewnością taka decyzja jest rozczarowaniem dla społeczności, ponieważ jeszcze w miniony weekend mieliśmy okazję obserwować BLAST Premier Fall Final. Wówczas Natus Vincere podnosiło trofeum przed tysiącami fanów w Royal Arena w stolicy Danii. 

Przypomnijmy, że BLAST Premier World Final odbędzie się w dniach 14-19 grudnia i będzie jednocześnie ostatnim wydarzeniem 2021 roku, w którym spotkają się najlepsze drużyny. Łączna pula nagród wynosi milion dolarów, z czego dla najlepszej formacji przewidziano aż połowę tej kwoty. W tym turnieju nie będzie słabych ogniw, ponieważ siedem z ośmiu drużyn znajduje się na obecną chwilę w najlepszej dziesiątce światowego rankingu HLTV. 

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

  • Natus Vincere
  • Team Vitality
  • G2 Esports
  • Gambit Esports
  • Heroic
  • Ninjas in Pyjamas
  • Astralis 
  • Team Liquid