IzakTV

Strona główna » Blocker i v1c7oR pomogą Windigo Gaming podczas baraży ESL Pro League

Blocker i v1c7oR pomogą Windigo Gaming podczas baraży ESL Pro League

Autor: Paweł Wilk

Już jutro sześć drużyn rozpocznie walkę o grę w najbliższym sezonie ESL Pro League. W tym gronie znajduje się także bułgarskie Windigo, które z powodu problemów kadrowych i regulaminu, musi zagrać z pomocą dwóch innych zawodników.

Całe zamieszanie związane z drużyną rozpoczęło się tak naprawdę na początku lipca, gdy włodarze poinformowali o przeniesieniu na ławkę rezerwowych Viktora “v1c7oRa” Dyankova oraz Yanko “blockera” Pano. Kilka dni później braki uzupełnione zostały poprzez angaż Aliego “hAdji” Haïnoussa oraz Buğra “Calyxa” Arkına, i to właśnie w takim składzie Windigo zaczęło trenować i rozgrywać oficjalne mecze. Wszystko było dość dobrze do momentu startu właśnie baraży ESL Pro League, gdzie regulamin zabrania gry jednego zawodnika w dwóch drużynach podczas jednego sezonu. Francuz bronił barw ex-3DMAX, natomiast turecki strzelec występował pod tagiem ex-Space Soldiers.

Przed kluczowymi spotkaniami Bułgarzy zdecydowali się poprosić o pomoc blockera i v1c7oRa. Windigo obok Ninjas in Pyjamas wydają się faworytami do wywalczenia awansu do dziesiątego sezonu prestiżowej ligi. Rozgrywki rozpoczną się już w czwartek w drabince podwójnej eliminacji. Z dwóch etapów trzy formacje wystąpią w kolejnej edycji ESL Pro League, natomiast pozostałym pozostaną zmagania w ramach ESEA Premier.

Skład Windigo Gaming podczas baraży ESL Pro League:

  • Kamen “bubble” Kostadinov
  • Valentin “poizon” Vasilev
  • Georgi “SHiPZ” Grigorov
  • Viktor “v1c7oR” Dyankov
  • Yanko “blocker” Panov