IzakTV

Strona główna » Blokada reklam i pół miliona straty! Ile zarabiają Panie w basenach na Twitchu?

Blokada reklam i pół miliona straty! Ile zarabiają Panie w basenach na Twitchu?

Autor: Michał Maćkowski

W świecie Twitcha nadal jest głośno na temat Amouranth, czyli basenowej streamerki, której platforma zablokowała możliwość wyświetlania reklam. Teraz dowiedzieliśmy się ile przez to streamerka straciła pieniędzy.

Twitch został opanowany przez “baseniary”, czyli Panie, które na transmisji siedzą w skąpym stroju kąpielowym w basenie. Popularność takich transmisji jest naprawdę duża, co pokazują statystyki kanałów, przykładowo jednej z najpopularniejszych streamerek takiego contentu, czyli Amouranth, którą potrafi oglądać kilkanaście tysięcy ludzi jednocześnie. Niesamowita popularność idzie także w parze z dużą sumą pieniędzy.

Amouranth kilka dni temu otrzymała blokadę na puszczanie reklam na swoich transmisjach. Powód tej decyzji był bardzo prosty – prowadzone transmisje nie były przyjazne dla reklamodawców. Dzięki nałożonej blokadzie na streamerkę dowiedzieliśmy się, ile mniej więcej zarabiała za siedzenie w basenie z puszczanych reklam.

Pod jedną z dyskusji na reddicie postanowiła odpisać sama streamerka, która przyznała, że za reklamy podczas jej transmisji otrzymywała od 35 do 40 tysięcy dolarów miesięcznie. Nie trudno policzyć, że w ciągu roku Amouranth za same reklamy zarobiłaby prawie pół miliona dolarów. Nic w tym dziwnego, że siedzenie w basenie w skąpym stroju kąpielowym jest tak popularne, kiedy za tym idą naprawdę tak duże pieniądze.

To jednak wyłącznie pieniądze, jakie otrzymywała Amouranth za puszczanie reklam. Dodajmy do tego jeszcze dotacje od widzów, które nie zostały zablokowane przez platformę czy prowadzone przez streamerke profile na takich serwisach jak OnlyFans czy Patreon. To również tam sporą popularnością cieszy się Amouranth.