IzakTV

Strona główna » Brazylijscy gracze CS:GO oskarżeni o molestowanie seksualne!

Brazylijscy gracze CS:GO oskarżeni o molestowanie seksualne!

Autor: Marcin Kapusta

Wczorajszego dnia zawisły czarne chmury nad brazylijską sceną CS:GO. Kilku graczy oskarżono o molestowanie seksualne, w tym m.in. triumfatora dwóch Majorów!

Giselle Esquina zamieściła screeny wiadomości na Twitterze i WhatsAppie. Możemy z nich wyczytać, że zawodnik SHARKS – Filipe “pancc” Martins nękał dziewczynę w sieci, chciał uprawiać z nią seks i prosił o intymne zdjęcia, mimo że miała wtedy 15 lat i wyraźnie odmawiała. Latynoski rifler poprosił ją, aby trzymała te wiadomości w tajemnicy, lecz sprawa ujrzała światło dzienne.

Przez te czyny pancc będzie miał obniżoną pensję, a 25% jego zarobku zostanie przekazane organizacji non-profit, która wspiera ofiary molestowania seksualnego. Ale to nie koniec, ponieważ będzie on jeszcze musiał przejść terapię, za którą zapłaci jego pracodawca. SHARKS eSports w oficjalnym oświadczeniu zawarło: “Sankcja musi mieć charakter edukacyjny i stanowić przykład dla społeczeństwa. Chcemy, aby zawodnik zrozumiał, że tego typu zachowanie jest złe i nie będzie akceptowane ani tolerowane przez społeczeństwo. Będzie miał możliwość leczenia, przezwyciężenia tej sytuacji i odbudowy swojego życia, zarówno osobistego, jak i zawodowego“. Organizacja dodała, że pancc będzie musiał przynieść medyczny raport od specjalisty, aby mógł powrócić do drużyny.

22-latek to nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie w esporcie. Oskarżony o nadużycia seksualne w Brazylii jest także Lincoln “fnx” Lau – dwukrotny zwycięzca turniejów rangi Major. Reprezentant Imperial eSports rzekomo upublicznił prywatną seks-taśmę. Zarzuty o podłożu seksualnym usłyszały również osobistości ze świata League of Legends, w szczególności znany komentator – Gabriel “MiT” Souza, który nie będzie już współpracował z Riot Games. Całą sprawę nagłośnił portal Globo Esporte.