IzakTV

Strona główna » buster powraca do aktywnego składu Virtus.pro

buster powraca do aktywnego składu Virtus.pro

Autor: Marcin Kapusta

Timur “buster” Telepov po prawie trzech miesiącach nieobecności powraca do wyjściowej piątki Virtus.pro. 20-latek zajął miejsce Daurena “AdreNa” Kystaubayeva! 

Z powodu wypalenia zawodowego buster ogłosił, że potrzebuje przerwy od profesjonalnej gry i został odsunięty od głównego składu w maju. W międzyczasie organizacja znalazła mu zastępstwo w postaci Mareksa “YEKINDARA” Galinskisa – byłego reprezentanta pro100. Z młodym Łotyszem Virtus.pro zwyciężyło BLAST Premier CIS Cup oraz zajęło 3 miejsce na regionalnym przystanku kwalifikacyjnym do listopadowego Majora – WePlay! Clutch Island. Wyniki mimo wszystkie nie zadowalały, co spowodowało kolejne roszady. Kilka dni temu wspólne drogi Daurena “AdreNa” Kystaubayeva z rosyjską organizacją dobiegły końca. Już wtedy pojawiły się plotki, że buster powróci do głównej piątki, jednak dopiero wczoraj zostało to oficjalnie potwierdzone.

Od czasu przejścia składu AVANGAR do VP, Timur, jak i wszyscy jego kompani mocno obniżyli swoje loty. Do niedawna drużyna z regionu CIS plasowała się na podium światowego zestawienia HLTV, a obecnie zajmuje 25. miejsce i jest blisko wypadnięcia ze słynnego TOP30. Nic więc dziwnego, że zarząd postanowił nie czekać bezczynnie i wprowadził zmiany w zespole.

Timur na swoim Twitterze napisał, że drużyna przygotowuje się do nowego sezonu. Podopieczni Dastana “dastana” Akbayeva wezmą udział w nadchodzącym IEM New York, który jest ostatnim przystankiem kwalifikacyjnym do ESL One Rio. Obecnie qikert i spółka zajmują piąte miejsce w przedmajorowym rankingu dla regionu CIS. Zamiana AdreNa na bustera kosztowała formację 20% z 2616 zdobytych punktów RMR.

Aktualny skład Virtus.pro prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Dzhami “Jame” Ali
  • 🇱🇻 Mareks “YEKINDAR” Galinskis
  • 🇰🇿 Aleksey “qikert” Golubev
  • 🇺🇿 Sanjar “SANJI” Kuliev
  • 🇰🇿 Timur “buster” Tulepov
  • 🇰🇿 Dastan “dastan” Akbayev (trener)