IzakTV

Strona główna » Były reprezentant FURII wyemigrował do VALORANTA. “Moim celem jest bycie najlepszym graczem”

Były reprezentant FURII wyemigrował do VALORANTA. “Moim celem jest bycie najlepszym graczem”

Autor: Marcin Kapusta

Były brazylijski gracz CS:GO, Rinaldo “ableJ” Moda Junior, podjął decyzję o emigracji do VALORANTA. Aktualnie poszukuje drużyny do reprezentowania!

Brazylijczyk swoją dotychczasową esportową karierę wiązał z CS:GO. W strzelance Valve rywalizował od 2017 roku, reprezentując przez większość czasu akademię FURII Esports. Niemniej w październiku 2018 otrzymał promocję do głównego składu, w którym zastąpił Guilherme’a  “spacca” Spacca. Z tą drużyną zwyciężył m.in dwie odsłony północnoamerykańskiej dywizji ESEA Premier, Arctic Invitational 2019, a także zdobył srebro podczas DreamHack Open Rio de Janeiro 2019 oraz finałów siódmego sezonu Esports Championship Series. Pod koniec 2019 roku organizacja zakontraktowała Henrique’a “HEN1EGO” Telesa, natomiast 22-latek powrócił do akademii, w której spędził zaledwie trzy miesiące. Później na zasadzie półrocznego wypożyczenia trafił do W7M Gaming. Pod banderą tej formacji wywalczył tytuł mistrzowski drugiej edycji CLUTCH.

25 września 2020 ableJ zakończył karierę profesjonalnego gracza CS:GO i objął rolę streamera w FURII Esports. “Zdałem sobie sprawę, że chce podążać innymi ścieżkami w esporcie. Tworzenie treści i kontakt ze społecznością są czymś, co podziwiam, co zawsze było dla mnie pasją.” – przyznał wówczas.

Cofając się w czasie, rok temu zamieściłem posta, w którym napisałem, że przestaję rywalizować na scenie CS:GO, aby móc w pełni skupić się na swojej stronie medialnej, tworzeniu treści i relacjach międzyludzkich. To był bardzo przyjemny okres, poznałem wielu ludzi, którzy mi pomogli. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy podjąłem decyzję, że znów chcę startować w esportowych turniejach. Moim celem jest posiadanie najlepszej drużyny na świecie i bycie najlepszym zawodnikiem.” – oświadczył ableJ za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze. “Ja i moi koledzy z zespołu zawsze działają dla dobra grupy, a szacunek i uczciwość jest naszą domeną. Jeśli jakaś organizacja podziela te same idee, porozmawiajmy.” – kontynuował.