IzakTV

Strona główna » Ubisoft vs cheaterzy w Rainbow Six – kto wygra wojnę?

Ubisoft vs cheaterzy w Rainbow Six – kto wygra wojnę?

Autor: Marcin Skrętkowicz
Rainbow Six

Ubiosoft bardzo poważnie podchodzi do tematu walki z cheaterami w swoich grach, w szczególności Rainbow Six. Deweloper pochwalił się, że 16 lipca rozpocznie się ogromna akcja anty-cziterowa.

Rainbow Six: Siege to jedna z głównych produkcji Ubisoftu. W ostatnich latach gra przyniosła ogromne zyski finansowe firmie z Francji. Dodatkowo tytuł ten jest na tyle popularną grą, że serwery nadal tętnią życiem. Zapewne dzieje się tak ze względu na wspaniałe wsparcie od strony producenta, który regularnie dodaje nową zawartość np. mapy czy też operatorów.

Niestety w grze pojawia się masa cheaterów, których ciężko zwalczyć jednym ruchem. Na szczęście Ubisoft zdaje sobie z tego sprawę i ciągle poszukuje nowych sposobów na walkę z tą hołotą. Na ten moment mówi się o 600 podejrzanych kontach, które mogły mieć styczność z czitami. Najprawdopodobniej zostaną zablokowane na stałe. Warto też wspomnieć, że fala banów może dotknąć osoby, które nie używały cheatów lecz czerpali korzyści z ich działania.

Oprócz tego od wszystkich graczy na PC wymagane będzie dwuetapowe uwierzytelnianie, jeśli chcą oni zagrać w meczach rankingowych. Póki co opcja ta będzie jedynie w trybie testowym. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że ubisoft pracuje także nad usprawnieniem matchmakingu rodem z CS. Chodzi oczywiście o anulowanie wyników meczów, w których obecny był zbanowany cheater. Co więcej ma być kontrola umiejętności – gracze początkujący nie będą mierzyć się z wysokopoziomowymi przeciwnikami.