Cień FaZe Clanu żegna się z Majorem. Flipsid3 Tactics spokojnie rozprawia się z rywalami

Autor: Rafał Rudnicki

Mało kto zakładał taki scenariusz, ale FaZe Clan żegna się z szansą na grę w krakowskiej Tauron Arenie. Flipsid3 bardzo łatwo “przejechało się” po swoich oponentach i utrzymało się na turnieju.

Pierwsza połowa mapy Mirage to świetna strona terro Flipsid3 i cień FaZe Clanu. Ani “Karrigan”, ani “NiKo” nie zbierali tak ważnych fragów, co chwilę odpuszczając rozbrajanie podkładanych bomb. Flipsid3 grało zaś bardzo taktycznie. Choć tradycyjnie oglądaliśmy typowe dla nich “ospałe” ataki, to zdawało się to działać. Na tyle, że “zieloni” wyszli na prowadzenie aż z 11:1. FaZe w końcu pokusiło się o pauzę taktyczną i była to dobra decyzja. Do końca pierwszej połowy bowiem uzyskali jeszcze kilka punktów i po rezultacie 11:4 nastąpiła zmiana stron.

Zmiana stron przyniosła nieco świeżości po stronie ekipy NiKo. Co prawda przegrali “pistoletówkę”, przez co F3 doprowadziło do punktu meczowego. Z nożem na gardle terroryści zaczęli zdobywać punkty. Nieraz w bardzo bliskim stylu, podnosząc nam wszystkim ciśnienie. Ostatecznie ich comeback zakończył się na dziesięciu punktach. Odpadają więc z turnieju, a Flipsid3 z rezultatem 16:10 będzie grać dalej.

FaZe Clan vs Flipsid3 Tactics
10:16 (Cache)

Więcej informacji o PGL Major Kraków 2017 przeczytacie w naszym wademekum.

Mecze PGL Major Kraków 2017 można oglądać na streamie Piotra „Izaka” Skowyrskiego oraz oficjalnym kanale PGL.