Koniec żartów – Cloud9 mistrzem ESL Pro League Season 4!

Mało kto obstawiał, że Cloud9, drużyna która zawsze jest “którąś tam z kolei” pokona SK Gaming w Brazylii, na ich własnym podwórku i przed ich kibicami. A jednak. Prezentując świetną grę przez cały turniej, stali się mistrzami czwartego sezonu ESL Pro League.

Zanim to nastąpiło, oba zespoły zmierzyły się na trzech mapach. Rozpoczęta na Overpass gra wywołała “burzę milczenia” w Sao Paolo – Cloud9 do końca pierwszej połowy prowadziło aż 13:2. Potem mieli trochę problemów z domknięciem meczu, “krztusząc” się i dając swoim rywalom doprowadzić do dogrywki. Mało tego, podczas doliczonego czasu lepsze okazało się być SK Gaming, wygrywając 19:17.

Gra przeniosła się na Mirage. Cloud9 wróciło do gry. Do połowy prowadzili 9:6, a po zmianie stron SK Gaming nie miało siły przebicia. Przegrywali rundy minimalnie, przez co poprosili o pauzę techniczną, by ochłonąć i przegadać ważną rundę. Na marne. “Niebiescy” kontynuowali dominację, aż w końcu ujrzeliśmy 16:6.

Na Dust 2 byliśmy świadkami powtórki z Overpass. Nie przypominam sobie, by SK kiedykolwiek dało się aż dwukrotnie zdominować w jednym meczu. A jednak. Mimo dobrego startu, n0thing i spółka odpowiedzieli pięknym za nadobne, szybko wychodząc na prowadzenie. Na nic zdała się pauza taktyczna po stronie Brazylijczyków, bo do końca pierwszej połowy było 13:2. Zmiana stron i wygrana pistoletówka po stronie niebieskich. Gdyby nie zdobyty przez ich rywali force, byłoby po meczu. Ci jednak zresetowali fundusze faworytów tego spotkania i nieco przeciągnęli nieuchronny wynik. Koniec końców drużyna z Ameryki Północnej uspokoiła swoją grę, wyprowadziła dwie ostatnie akcje i zamknęła mapę Dust 2 z 16:5, a cały mecz 2-1.

Oznacza to, że Cloud9 zostaje mistrzem czwartego sezonu ESL Pro League, zgarniając aż 200 000 $. Tytuł MVP otrzymał Fallen – ku uciesze kibiców i ku zdziwieniu reszty. Osobiście uważam, iż tytuł należy się stewie2k albo autimaticowi. Oboje ugrywali ważne rundy (jak rozbrojenie bomby w mołotowie przez tego pierwszego). Tytuł MVP przemawia jednak bardziej na korzyść autimatica – ponieważ radził on sobie w indywidualnych, ważnych akcjach, podczas gdy Stewie2k najczęściej wykańczał robotę wykonaną przez swoich kolegów.

AKTUALIZACJA #1 Faktycznie, autimatic otrzymał nagrodę MVP od HLTV.org.