IzakTV

Strona główna » Cloud9 szykuje transfer do składu CS:GO młodej gwiazdy?

Cloud9 szykuje transfer do składu CS:GO młodej gwiazdy?

Autor: Paweł Wilk

Wszystko wskazuje na to, że proces budowy nowej potęgi CS:GO przez Cloud9 jeszcze nie został dokończony. Według serwisu HLTV.org amerykańska organizacja blisko jest pozyskania Ericka “⁠Xeppy” Bacha.

Po wielu miesiącach nieudanych występów i licznych roszad zarząd C9 zdecydował się w sierpniu powierzyć Henremu “HenryG” Greerowi budowę nowego zespołu. Chwilę później organizacja poinformowała o zakontraktowaniu Alexa “ALEXA” McMeekina, Williama “meziiego” Merrimana i Özgüra “woxica” Ekera. Kilka tygodni później w sieci pojawiły się informacje o dołączeniu Ricky’ego “floppy” Kemery i Patricka “es3taga” Hansena, a to mogło oznaczać, że w końcu Cloud9 jest w komplecie i może szlifować swoje taktyki. Pierwsze rozgrywki nie poszły po myśli graczy, ale z każdym rozegranym razem turniejem podopieczni Greena wygląda lepiej.

Jak się okazuje, to nie wystarczy, by zadowolić oczekiwania managerów. Guillaume “neLa” Canelo wraz z redaktorami serwisu HLTV.org ustalił, że organizacja prowadzi rozmowy z potencjalnie nowym zawodnikiem. Jest nim były zawodnik m.in. Chaos Gaming – Erick “⁠Xeppy” Bach. 20-latek pozostał wraz ze swoimi kolegami po rozstaniu z pracodawcą i ma na swoim koncie zwycięstwo w północnoamerykańskiej edycji Intel Extreme Masters Beijing 2020. Amerykanin uchodzi za ogromny talent, ale niejasna sytuacja z jego aktualnym zespołem negatywnie na rozwój. Być może transfer do Cloud9 pozwoli pokazać się szerszej publiczności.

Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia, kogo miałby zastąpić Bach. Być może HenryG i spółka zdecydują się na popularny sześcioosobowy skład. Jeżeli plotki neLa potwierdzą się, zestawienie Cloud9 będzie wyglądać następująco:

  • Alex “ALEX” McMeekin
  • William “mezii” Merrim
  • Özgür “woxic” Eker
  • Ricky “floppy” Kemery
  • Patrick “es3tag” Hansen
  • Erick “⁠Xeppy” Bach
  • Henry “HenryG” Greer – główny menager